درباره ما

معرفی

در سالهای اخیر پس از ارائه مفهوم اقتصاد مقاومتی و تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی توسط مقام معظم رهبری، وظیفه رسانه ملی ایجاب می‌کرد که با هنرمندی خاصی، برای حمایت از شعار محوری رهبر فرزانه انقلاب که ضامن بقا و حفظ استقلال و خودکفـایی کشور است بکوشد. یکی از مهمترین این روشها فراهم آوردن فضایی در سپـهر رسانه برای حمایت از تولیدات داخلی است. در همین راستا سازمان صداوسیما اقدام به ایجاد شبکه‎ای ویژه با ماموریت اختصاصی برای حمایت از تولیدات داخلی، کار و سرمایه ایرانی و توسعه اشتغال تحت عنوان شبکه تلویزیونی ایران کالا نمود تا بتواند عامل موثری در دستیابی چشم انداز ترسیم شده از سوی معظم له باشد.

ماموریت

تبلیغات برای کالای ایرانی به منظور رونق بازار، ظرفیت سازی و تحول آفرینی در فضای کسب و کار، حمایت از کار، تولید و سرمایه ایرانی، کمک به توسعه اشتغال، ارتقاء کیفیت کالا و خدمات و تحقق عدالت اطلاعاتی با تاکید بر حمایت از صنایع کوچک و متوسط.

اهداف

تبدیل شدن به برترین حامی تبلیغاتی صنایع کوچک و متوسط و مورد اعتمادترین مرجع اطلاعات قتصادی کشور.

شیوه ارائه برنامه ها

شبکه تلویزیونی ایران کالا به منظور جذب حداکثری مخاطبان و دستیابی به اهداف و ماموریت‌های تعیین شده، در حوزه برنامه سازی گونه‎های متنوعی را به شرح ذیل در دستور کار قرار داده است:

 • مستند
 • نمایشی
 • ترکیبی (مسابقه، سرگرمی و سایر قالب‎های مرتبط)
 • پویانمایی (انیمیشن)
 • اطلاع رسانی (اخبار و رویدادهای مرتبط با تولید ملی، اقتصاد مقاومتی، بورس، کالا، نمایشگاههای داخلی و خارجی و... )
 • آگهی تلویزیونی ( تیزر، گزارش آگهی، حک آرم، آرم آگهی و تبلیغات درون برنامه‎ای)

خدمات ویژه

شبکه ایران کالا در راستای اهداف و ماموریت های خود خدمات ویژه‎ای را در زمینه ارائه تسهیلات حمایتی برای تبلیغات تلویزیونی بنگاههای کوچک و متوسط در نظر گرفته است. (اطلاعات تکمیلی)

شایان ذکر است باتوجه به پخش ماهواره‎ای شبکه و به منظور معرفی کالاهای فاخر و با کیفیت ایرانی در بین سایر کشورها به ویژه کشورهای منطقه، تیزرهای تبلیغاتی به زبان‎های عربی و انگلیسی نیز پخش می‎شود.

راه اندازی

شبکه ایران کالا پس از 6 ماه فعالیت مقدماتی، در تاریخ 4 اسفندماه 1395 در مراسمی با حضور آقای مهندس شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صداوسیما و آقای دکتر زابلی زاده مدیریت شبکه، پخش آزمایشی خود را آغاز نمود.

درحال حاضر برنامه‎های این شبکه به صورت 16 ساعت در روز، از ساعت 7 لغایت 23 در حال پخش بوده و علاوه‎بر دریافت برروی کانال 28 گیرنده‎های دیجیتال، از طریق ماهواره‌های بدر (فرکانس 11881، عمودی، SR 27500) و اینتل ست 902 (فرکانس 11555، افقی، SR 30000) نیز قابل دریافت است.

هم اکنون نیز برنامه‌ریزی های لازم برای افتتاح رسمی شبکه در دستور کار قرار داشته و برنامه‎های متنوعی با گونه‎های ذکر شده درحال تولید و آماده سازی می‎باشد.

اخبار و رویدادها

 • ترسیم نقشه راه شیعیان در زمان غیبت با تدبیر امام حسن عسگری(ع)

  ترسیم نقشه راه شیعیان در زمان غیبت با تدبیر امام حسن عسگری(ع)

  امام حسن عسگری(ع) یازدهمین پیشوای شیعیان جهان با تدبیر و روشنگری، پیروان خویش را برای پذیرش مساله غیبت حضرت مهدی(عج) آماده کرد و با هدایت های حکیمانه به خرافه پرستی ها و همچنین شبهه افکنی های جریان های انحرافی پایان بخشید و حقایق راستین دین اسلام را پیش چشم همگان آشکار ساخت.

 • سبک زندگی حضرت عبدالعظیم(ع) چراغ هدایت زندگی جوانان

  سبک زندگی حضرت عبدالعظیم(ع) چراغ هدایت زندگی جوانان

  سبک زندگی و تقوی حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در دوران خفقان بنی عباس می تواند برای جوانان الگو و چراغ هدایت خوبی در مقابل تهاجم فرهنگی غرب باشد.

 • شب یلدا ؛ تجلی رسوم اصیل ایرانی

  شب یلدا ؛ تجلی رسوم اصیل ایرانی

  ایرانیان باستان با باور اینکه فردای شب یلدا با دمیدن خورشید، روزها بلند تر شده و تابش نور ایزدی افزونی می یابد، آخر پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می خواندند و برای آن جشن بزرگی برپا می کردند.

 • توقف یلدایی مهندس شهریاری در ایستگاه ایران کالا

  توقف یلدایی مهندس شهریاری در ایستگاه ایران کالا

  آقایان مهندس شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما و دکتر زابلی زاده مدیر شبکه ایران کالا در پشت صحنه ویژه برنامه شب یلدای این شبکه حاضر شدند.

 • نقش حمل و نقل در توسعه پایدار

  نقش حمل و نقل در توسعه پایدار

  امروزه بر کسی پوشیده نیست که راه رسیدن به فرایند توسعه اقتصادی تنها با عبور از پل مستحکمی به نام حمل و نقل امکان پذیر است ؛ از این رو می‌توان با اطمینان گفت که حمل و نقل یکی از اصلی ترین ارکان زیر بنایی کشورهای پیشرفته و درحال توسعه به شمار می‌آید ؛ رکنی که همواره مورد توجه خاص است.

 • نقش پژوهش در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان

  نقش پژوهش در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان

  پژوهش یکی از اساسی‌ترین الزامات در تحقق پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشورها است و قدرت و استقلال آنها حتی در زمینه‌های اقتصادی بر پژوهش و تولید علم استوار است. به این دلیل نوع و سطح فعالیت‌های پژوهشی یکی از شاخص‌های اصلی توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای محسوب می‌شود.

 • پیشرفت تدریجی حمل و نقل هوایی در ایران

  پیشرفت تدریجی حمل و نقل هوایی در ایران

  آمارها نشان می دهد که هر صندلی هواپیما برای بیش از 4 نفر ایجاد اشتغال می کند، ضمن این که سفر با هواپیماهای نو در آرامش و آسایش سفرهای هوایی هموطنان در مسیرهای داخلی و خارجی بسیار تاثیرگذار است.

 • نقش جوانان و دانشجویان در تحقق اهداف «اقتصاد مقاومتی»

  نقش جوانان و دانشجویان در تحقق اهداف «اقتصاد مقاومتی»

  نقش دانشجویان در تبلیغ و ترویج حمایت از تولید ملی، به گونه ای است که مردم را می توانند به استفاده از کالاهای داخلی تشویق کنند

 • پیامبر رحمت (ص) به روایت زبان و ادب فارسی

  پیامبر رحمت (ص) به روایت زبان و ادب فارسی

  اعراب که طبع شعری قابل توجهی داشتند با آغاز رسالت پیامبر در مدح ایشان اشعاری سرودند، همچنین با گسترش اسلام در ایران شاعران ایرانی به نعت و ستایش آن بزرگوار پرداختند.

 • قانون اساسی فرصتی کم نظیر برای دستیابی به عدالت و برابری در مسیر توسعه و تحول کشور است

  قانون اساسی فرصتی کم نظیر برای دستیابی به عدالت و برابری در مسیر توسعه و تحول کشور است

  قانون اساسی محور وحدت و انسجام ملی جامعه و فرصتی کم نظیر برای دستیابی به عدالت و برابری در مسیر توسعه و تحول کشور است.

 • همراه با تجارب یک معلول کارآفرین

  همراه با تجارب یک معلول کارآفرین

  روز معلولان همیشه فرصتی است برای بیان کمبودها و مشکلات این قشر از جامعه، اما گاهی می‌توان به بهانه این روز سراغ چهره‌های موفق معلول رفت و از نزدیک دید که این افراد چطور شعار معلولیت محدودیت نیست را در زندگی معنا کردند.

 • عزت و عظمت امام حسن عسکری علیه‌السلام به روایت رهبر معظم انقلاب

  عزت و عظمت امام حسن عسکری علیه‌السلام به روایت رهبر معظم انقلاب

  به مناسبت فرا رسیدن ایام سالروز ولادت حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام، پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه ایران کالا بخشی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را پیرامون آن امام بزرگوار منتشر می‌کند.

 • عالم آل محمد چگونه حقانیت مکتب اهل بیت را اثبات کرد؟

  عالم آل محمد چگونه حقانیت مکتب اهل بیت را اثبات کرد؟

  حیثیت علمی امام، مهمترین عامل در توسعه مذهب شیعه به حساب می‌آمد. به ویژه که مبانی فکری شیعه نیز در آن شرایط، مشخص شده بود و طبعا مرجعیت علمی امام، توسعه فکر شیعی را دربر داشت.

 • مهمترین دغدغه پیامبر رحمت پس از رحلت چه بود؟

  مهمترین دغدغه پیامبر رحمت پس از رحلت چه بود؟

  رسول عطوفت و عقلانیت در طول حیات شصت و چند ساله ی خویش همیشه سعی نمودند با بیان مهمترین مطالبه خویش از امّت اسلامی زمینه را برای تحقق آن امر مهم محیا نماید.

 • رتبه ایران در میزان سرانه مطالعه کتاب نگران کننده است

  رتبه ایران در میزان سرانه مطالعه کتاب نگران کننده است

  کمیت و کیفیت سرانه مطالعه در ایران، همواره موضوعی برای بحث، شوخی، تحلیل، پژوهش، تمسخر و... در میان بسیاری از ایرانیان بوده است. آمارهایی که تاکنون در این باره منتشر شده چنان متفاوت و دور از هم است که جنبه گروتسک‌‌گونه موضوع سرانه مطالعه را تشدید می‌کند.

آخرین خبرها