درباره ما

معرفی

در سالهای اخیر پس از ارائه مفهوم اقتصاد مقاومتی و تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی توسط مقام معظم رهبری، وظیفه رسانه ملی ایجاب می‌کرد که با هنرمندی خاصی، برای حمایت از شعار محوری رهبر فرزانه انقلاب که ضامن بقا و حفظ استقلال و خودکفـایی کشور است بکوشد. یکی از مهمترین این روشها فراهم آوردن فضایی در سپـهر رسانه برای حمایت از تولیدات داخلی است. در همین راستا سازمان صداوسیما اقدام به ایجاد شبکه‎ای ویژه با ماموریت اختصاصی برای حمایت از تولیدات داخلی، کار و سرمایه ایرانی و توسعه اشتغال تحت عنوان شبکه تلویزیونی ایران کالا نمود تا بتواند عامل موثری در دستیابی چشم انداز ترسیم شده از سوی معظم له باشد.

ماموریت

تبلیغات برای کالای ایرانی به منظور رونق بازار، ظرفیت سازی و تحول آفرینی در فضای کسب و کار، حمایت از کار، تولید و سرمایه ایرانی، کمک به توسعه اشتغال، ارتقاء کیفیت کالا و خدمات و تحقق عدالت اطلاعاتی با تاکید بر حمایت از صنایع کوچک و متوسط.

اهداف

تبدیل شدن به برترین حامی تبلیغاتی صنایع کوچک و متوسط و مورد اعتمادترین مرجع اطلاعات قتصادی کشور.

شیوه ارائه برنامه ها

شبکه تلویزیونی ایران کالا به منظور جذب حداکثری مخاطبان و دستیابی به اهداف و ماموریت‌های تعیین شده، در حوزه برنامه سازی گونه‎های متنوعی را به شرح ذیل در دستور کار قرار داده است:

 • مستند
 • نمایشی
 • ترکیبی (مسابقه، سرگرمی و سایر قالب‎های مرتبط)
 • پویانمایی (انیمیشن)
 • اطلاع رسانی (اخبار و رویدادهای مرتبط با تولید ملی، اقتصاد مقاومتی، بورس، کالا، نمایشگاههای داخلی و خارجی و... )
 • آگهی تلویزیونی ( تیزر، گزارش آگهی، حک آرم، آرم آگهی و تبلیغات درون برنامه‎ای)

خدمات ویژه

شبکه ایران کالا در راستای اهداف و ماموریت های خود خدمات ویژه‎ای را در زمینه ارائه تسهیلات حمایتی برای تبلیغات تلویزیونی بنگاههای کوچک و متوسط در نظر گرفته است. (اطلاعات تکمیلی)

شایان ذکر است باتوجه به پخش ماهواره‎ای شبکه و به منظور معرفی کالاهای فاخر و با کیفیت ایرانی در بین سایر کشورها به ویژه کشورهای منطقه، تیزرهای تبلیغاتی به زبان‎های عربی و انگلیسی نیز پخش می‎شود.

راه اندازی

شبکه ایران کالا پس از 6 ماه فعالیت مقدماتی، در تاریخ 4 اسفندماه 1395 در مراسمی با حضور آقای مهندس شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صداوسیما و آقای دکتر زابلی زاده مدیریت شبکه، پخش آزمایشی خود را آغاز نمود.

درحال حاضر برنامه‎های این شبکه به صورت 16 ساعت در روز، از ساعت 7 لغایت 23 در حال پخش بوده و علاوه‎بر دریافت برروی کانال 28 گیرنده‎های دیجیتال، از طریق ماهواره‌های بدر (فرکانس 11881، عمودی، SR 27500) و اینتل ست 902 (فرکانس 11555، افقی، SR 30000) نیز قابل دریافت است.

هم اکنون نیز برنامه‌ریزی های لازم برای افتتاح رسمی شبکه در دستور کار قرار داشته و برنامه‎های متنوعی با گونه‎های ذکر شده درحال تولید و آماده سازی می‎باشد.

اخبار و رویدادها

 • عالم آل محمد چگونه حقانیت مکتب اهل بیت را اثبات کرد؟

  عالم آل محمد چگونه حقانیت مکتب اهل بیت را اثبات کرد؟

  حیثیت علمی امام، مهمترین عامل در توسعه مذهب شیعه به حساب می‌آمد. به ویژه که مبانی فکری شیعه نیز در آن شرایط، مشخص شده بود و طبعا مرجعیت علمی امام، توسعه فکر شیعی را دربر داشت.

 • مهمترین دغدغه پیامبر رحمت پس از رحلت چه بود؟

  مهمترین دغدغه پیامبر رحمت پس از رحلت چه بود؟

  رسول عطوفت و عقلانیت در طول حیات شصت و چند ساله ی خویش همیشه سعی نمودند با بیان مهمترین مطالبه خویش از امّت اسلامی زمینه را برای تحقق آن امر مهم محیا نماید.

 • رتبه ایران در میزان سرانه مطالعه کتاب نگران کننده است

  رتبه ایران در میزان سرانه مطالعه کتاب نگران کننده است

  کمیت و کیفیت سرانه مطالعه در ایران، همواره موضوعی برای بحث، شوخی، تحلیل، پژوهش، تمسخر و... در میان بسیاری از ایرانیان بوده است. آمارهایی که تاکنون در این باره منتشر شده چنان متفاوت و دور از هم است که جنبه گروتسک‌‌گونه موضوع سرانه مطالعه را تشدید می‌کند.

 • علم در مسیر صلح و توسعه

  علم در مسیر صلح و توسعه

  از سال ۱۳۸۰, کمیسیون ملی یونسکو نوزدهم آبان هر سال را روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه نامگذاری کرد تا فرصتی شود برای تبادل نظر صاحبان فکر و اندیشه در حوزه ترویج, توسعه و عمومی کردن علمی که در خدمت صلح و توسعه پایدار قرار داشته باشد

 • نگاهی به عناوین برگزیده هفته نامه های اقتصادی کشور طی هفته گذشته

  نگاهی به عناوین برگزیده هفته نامه های اقتصادی کشور طی هفته گذشته

  طی هفته گذشته هفته نامه های اقتصادی در کنار روزنامه ها به مسائل مهم اقتصادی کشور پرداختند که عناوین اصلی آن مشاهده می کنید.

 • وقتی زیارت اربعین، جهانی می شود، اینرتنت و ماهواره حرفی برای گفتن ندارند

  وقتی زیارت اربعین، جهانی می شود، اینرتنت و ماهواره حرفی برای گفتن ندارند

  در حالی که همه رسانه‌های غربی نسبت به نادیده‌انگاری و یا ناچیزانگاری زیارت اربعین که بزرگترین تجمع بشری در طول تاریخ است اهتمام دارند، این اتفاق تبدیل به رسانه‌ای شده است که طی آن پیام‌های ارتباطی به صورت رو در رو منتقل می‌شود.

 • ۱۸ آبان روز ملی کیفیت

  کیفیت کالای ایرانی، مطالبه‌ای همگانی

  تبلیغات متعدد کالاهای خارجی در جامعه سبب شده تا مصرف‌کنندگان ایرانی اینگونه تصور کنند که کیفیت تولیدات ایرانی همانند اجناس خارجی نیست اما واقعیت آن است که کالاهای ایرانی حتی در بازارهای خارجی نیز مشتری خاص خود را دارند ، ترغیب به مصرف کالای ایرانی از جمله مولفه های اقتصاد مقاومتی و گامی در جهت رسیدن به استقامت ملی در تولید کالا و خدمات است .

 • شبکه ایران کالا میتواند در برندسازی کالای با کیفیت داخلی قدم های موثری بردارد

  دیدگاه محمد شریعتمداری درباره شبکه ایران کالا

  وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر نقش مهم شبکه ایران کالا در برندسازی محصولات داخلی، خواستار معرفی خدمات و ظرفیت های گردشگری ایران برای مخاطبان خارجی شد.

 • اقتصاد مقاومتی باید به یک فرهنگ عمومی مبدل شود

  اقتصاد مقاومتی باید به یک فرهنگ عمومی مبدل شود

  تحقق اقتصاد مقاومتی الزاماتی را می‌طلبد تا تغییرات بنیادی ایجاد کند؛ جنس چنین الزاماتی به دلیل وابستگی این امر به مردم باید فرهنگی و اجتماعی باشد.

 • درس ها و عبرت های سه رویداد مهم 13 آبان

  درس ها و عبرت های سه رویداد مهم 13 آبان

  تبعید امام خمینى(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسى در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان این سه واقعه تاریخى است که نمى‌توان هیچ‌یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگرى اولى دانست.

 • پخش زنده برنامه‌های کمیسیون‌های اقتصادی مجلس از شبکه ایران کالا

  پخش زنده برنامه‌های کمیسیون‌های اقتصادی مجلس از شبکه ایران کالا

  رئیس شبکه تلویزیونی ایران کالا از پخش زنده برنامه‌های کمیسیون‌های اقتصادی مجلس در چارچوب اقتصاد مقاومتی از شبکه ایران کالا خبر داد.

 • امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت

  امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت

  بر اساس یک روایت، ۲۵ محرم سالروز شهادت امام سجاد(ع) چهارمین پیشوای شیعیان است. پیام آور بزرگ کربلا که دعاها و نیایش های خالصانه ایشان چراغ راه هدایت شیعیان شد و جامعه اسلامی در پرتو هدایت های روشنگرانه این امام همام توانست خود را بازشناسد و در مسیر حق و حقیقت حرکت کند به آرامش و ثبات دست یابد.

 • حافظ شیرازی از نگاه استادان زبان فارسی پاکستان

  حافظ شیرازی از نگاه استادان زبان فارسی پاکستان

  مدیرگروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ملی زبان های نوین اسلام آباد، حافظ شیرازی و شعر این شاعر ایرانی را همراه همیشگی مردم پاکستان عنوان کرد و گفت: مردم پاکستان حتی برای تفال نیز به خواجه شیراز رجوع می کنند.

 • نقش پست در کاهش آلودگی هوا و ترافیک باید جدی گرفته شود

  نقش پست در کاهش آلودگی هوا و ترافیک باید جدی گرفته شود

  واگذاری بسیاری از خدمات به پست می تواند به طور چشمگیری از حجم ترافیک شهری کاسته و آسایش و آرامش شهروندان را موجب شود.

 • نقش تلویزیون در تربیت و شخصیت کودکان

  نقش تلویزیون در تربیت و شخصیت کودکان

  كودكان امروز با باور‌های خود، فرهنگ و باور فردای جامعه را شكل می ‌دهند و اين امر می تواند همان هدف جنگ نرم در عرصه فرهنگی باشد كه افكار و باور‌های كودكان و نونهالان امروز جامعه را هدف گرفته است.

آخرین خبرها