توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ایی با سهامداری صنوف

  • سه شنبه 23 آبان 1396 15:21
  • شناسه 11899
توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ایی با سهامداری صنوف

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت بر توسعه فروشگاه های زنجیره ایی با سهامداری صنوف خرد تاکید کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، حسن یونس سینکی در دهمین اجلاس دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف با اشاره به اینکه فروشگاه های زنجیره ای تهدیدی برای جامعه خرد صنفی محسوب می شود  افزود، 3 میلیون واحد صنفی( 2.5میلیون واحد دارای جواز و 500 هزار واحد بدون جواز) امروز در معرض این پدیده جدید قرار گرفته‌اند که باید این واحدها نیز در این فروشگاه ها جای خود را باز کنند.

توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سهامداری صنوف
معاون اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت 17.5 درصد از تولید ناخالص ملی را در دست اصناف دانست و گفت، همه باید برای بهره‌گیری از فرصت‌های فعلی وقت بگذارند.
البته این سوال ها نیز مطرح است که با توسعه یافتگی و تجاری شدن فعالیت ها چه پاسخی برای جامعه شبکه‌های سنتی خواهیم داشت؟ اصناف در بین 2900 شعبه فروشگاه‌های زنجیره ای چه سهمی دارند و تهدیدی را که 5 تا 10 سال دیگر متوجه جامعه خرد صنفی کشور می‌شود چطور پاسخ خواهیم داد؟
سینکی گفت، درصد قابل توجهی از شاغلان در بخش اصناف مدرک دیپلم یا زیر دیپلم دارند که برای آموزش این بخش باید دوره‌های تخصصی برگزار شود.
معاون وزیر صنعت افزود ، برای حمایت از تولید 7 ایستگاه تعریف شده است که در کشورهای پیشرفته، بانک‌ها در ایستگاه دوم یا سوم قرار دارند اما در ایران بانک‌ها در ردیف 37 قرار دارند.
وی با بیان اینکه دولت در عمل به برخی تعهداتش نتوانسته است به درستی عمل کند، گفت، بازرسی صنوف یکی از این موارد است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اتاق بازرگانی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها