شبکه های جدید رسانه ملی راه اندازی می شوند

  • پنجشنبه 18 خرداد 1396 15:15
  • شناسه 595
شبکه های جدید رسانه ملی راه اندازی می شوند

رییس مرکز تولید و فنی سیما اعلام کرد: مسئولان فنی در تلاشند شبکه های جدید را برای راه اندازی آماده کنند.

به گزارش واحد هماهنگی و ارتباطات شبکه ایران کالا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجيد شعبانپور رييس مركز توليد و فني سيما در گفتگويي درباره تغييرات شبكه ها و اضافه شدن شبكه هاي جديد به رسانه ملي گفت: قرار است چند شبكه جديد به شبكه ها اضافه شود كه به همين علت بايد تنظيمات و چيدمان جديدي روي فرستنده هاي ديجيتال صورت بگيرد.

وي ادامه داد: ما به ناچار يا بايد كانال هاي اچ دي را جابه‌جا كنيم و يا تعداد كانال ها را اضافه كنيم كه براي كانال هاي اس دي كه قرار است اضافه شوند، جا وجود داشته باشد.

رييس مركز توليد و فني سيما درباره نحوه تغييرات و اينكه گفته مي شود جانمايي بعضي از شبكه ها جا به جا خواهد شد، توضيح داد: ممكن است مردم كانالي را با شماره 11 دريافت مي كرده اند و حالا آن را با شماره ديگري ببينند.

هدف اصلي اين است كه مردم كانال ها را با كيفيت بهتري دريافت كنند. بعضي درباره اين تغييرات و جانمايي ها نگراني دارند درحاليكه دوستان ما در معاونت فني در تلاش هستند كه اين تغييرات كوچكترين لطمه اي به كيفيت دريافت و تنظيمات كانال هاي فرستنده هاي ديجيتال وارد نكند.

وي اضافه كرد: اگر تغييرات تصويري زياد باشد ما به پهناي باند بيشتري نيازمند هستيم، به طور مثال براي شبكه هاي اچ دي كه كيفيت فني بالايي را مي طلبند به پهناي باند بيشتري نياز است.

شعبانپور با اشاره به اضافه شدن شبكه هاي جديد گفت: در حال حاضر ما در تدارك جانمايي شبكه هاي ايران كالا، شما و اميد هستيم تا مخاطبان بتوانند اين شبكه ها را ريافت كنند و انشاءالله زمانيكه رييس سازمان صداوسيما اعلام كند، اين شبكه ها به زودي با چيدمان جديد افتتاح خواهند شد . احتمالا شبكه هاي ايران كالا و اميد ابتدا به صورت آزمايشي راه اندازي شوند و بعد از مدت زماني پخش آنها به صورت رسمي ادامه يابد.

وي در پايان از راه اندازي شبكه «تماشا» به صورت اس دي هم خبر داد و بيان كرد: شبكه «تماشا» كه اكنون به صورت اچ دي دريافت مي شود قرار است به صورت اس دي نيز راه اندازي شود تا مخاطباني كه امكان دريافت شبكه ها به صورت اچ دي را ندارند آن را به صورت اس دي ببينند، همانطور كه شبكه سه نيز اكنون هم به صورت اچ دي و هم اس دي قابل دريافت است.

 

۱۳۹۵/۰۶/۲۸

واحد هماهنگی و ارتباطات 

شبکه تلویزیونی ایران کالا

مطالب بیشتر از «اخبار و رویداد»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها