مشارکت صداوسیما در طرح ایجاد شهر رسانه در منطقه ویژه اقتصادی پیام

  • چهارشنبه 28 تیر 1396 14:40
  • شناسه 791
مشارکت صداوسیما در طرح ایجاد شهر رسانه در منطقه ویژه اقتصادی پیام

سازمان صداوسیما با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی پیام شهر رسانه ایجاد می کند

دکتر رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی از آمادگی سازمان صدا و سیما جهت مشارکت در طرح ایجاد شهر رسانه در منطقه ویژه اقتصادی پیام خبر داد .

دکتر رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی ، دکتر اردشیر زابلی زاده مدیر شبکه ایران کالا و هیئت همراه با دکتر زرندی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت به منظور همکاری متقابل مجموعه پیام و سازمان صدا و سیما ،  دیدار و گفتگو کردند .

در ابتدای این نشست دکتر زرندی ضمن خوش آمد گویی ، به معرفی شرکت و برنامه های افق چشم انداز آن پرداخت و بیان داشت :باید بتوانیم این منطقه با برنامه ریزی های علمی نوین متناسب با اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی باز طراحی کنیم .

وی در ادامه به تشریح برنامه های توسعه ای  20 گانه منطقه ویژه اقتصادی پیام پرداخت و اظهار داشت: متناسب با برنامه های ICT  و IT  کشور این برنامه ها طراحی و تولید شده است و پروژه شهر رسانه ای که مرتبط با حوزه فعالیتهای سازمان صداو سیما میباشد میتواند به عنوان پارتنر اصلی و برنامه ای مشترک جهت همکاری مجموعه پیام و سازمان صداو سیما تلقی گردد .

در ادامه جلسه معاون توسعه و فناوری رسانه ملی بیان داشت : سازمان صداو سیما در بحث توسعه فناوری و موضوعاتی که مرتبط با رسانه و رسانه های همگانی و آی تی است  فعالیت های گسترده ای را انجام داده و در بخش  زیر ساختی مانند فناوری و فنی مهندسی مطالعات، پژوهش و فعالیت های چشم گیری انجام داده است .

دکتر علیدادی گفت نقش مهمی که منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند در راستای جذب سرمایه‌گذار داشته باشد، بی‌شک باید مورد ‌توجه ویژه قرار گیرد.

ایشان با اشاره به رویکرد معاونت توسعه و فناوری رسانه  ملی در مسیر جدیدی که سازمان صداو سیما ترسیم و در حال  طی کردن آن است افزود : برنامه های توسعه ای سازمان صدا و سیما  بر مبنای خلاقیت ، نوآوری و پیش رو بودن در موضوع فناوری رسانه تعریف شده است که در این خصوص به موفقیت های بسیاری نیز دست پیدا کرده و نتایج آن در سه ماهه آخر سال 95 کاملا مشهود بود و اولین سرویس آن  رادیو  نما میباشد که می توان رادیو ها را به صورت تصویری در فرستنده تلویزیون پخش کرد.

وی به نقش مهم معاونت توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما جهت عملیاتی شدن شهر ICT اشاره کرد و افزود : راه اندازی شهر آی سی تی یکی از اولویت های  مهم سازمان صدا و سیما میباشد که اگر این موضوع بخواهد به مرحله عملیاتی برسد باید معاونت توسعه و فناوری سازمان پیشگام و پیگیر این مساله باشد .

دکتر علیدادی افزود :  سازمان صدا و سیما در حوزه شهر رسانه مطالعات بسیار خوبی انجام داده است که جمع بندی این مطالعات مبنی بر این شده که  جانمایی این پروژه را مشخص کنند و منطقه ویژه اقتصادی پیام  با توجه به وجود پتانسیل های فراوان صنعتی و اقتصادی میتواند اولویت اصلی سازمان صدا و سیما  برای راه اندازی شهر آی سی تی  باشد  .

در ادامه این جلسه مهندس حقانی مدیر طرح مدیا سیتی در بخش شهر رسانه به معرفی و تشریح موضوع ایجاد شهر آی سی تی در پیام پرداخت و عنوان کرد : مدیاسیتی در راستای استقرار استارتاپ‌های حوزه رسانه‌های اجتماعی و شرکت‌های فعال در زمینه برودکستینگ (پخش‌ ویدئویی) ایجاد می‌شود و بر اساس مطالعات صورت گرفته روی پروژه های مشابه در کشورهای مختلف طراحی و مطالعات گسترده ای برای ایجاد این شهر رسانه در منطقه ویژه اقتصای پیام صورت پذیرفته است .

در ادامه این بحث دکتر زرندی مدیر عامل پیام گفت: طرح ایجاد شهر رسانه‌ای در این منطقه در شورای عالی اتحادیه فضای مجازی و شورای معاونین وزارت ارتباطات مطرح و مورد استقبال قرارگرفته است.

ایشان به بازنگری مجدد صورت گرفته در برنامه های توسعه ای منطقه ویژ اقتصادی اشاره کرد و افزود : مبنا و محور اصلی برنامه های بیست گانه حمایت از صنایع هایتک و آی سی تی است و در کوتاه مدت بسیاری از شرکت های حوزه آی سی تی ، شرکتهای داخلی در قالب شهرک دانش بنیان در منطقه ویژه مستقر شده اند که در چند ماه اخیر قرار داد های این شرکت ها با مجموعه پیام منعقد شده است .

وی اضافه نمود : منطقه ویژه اقتصادی پیام آمادگی این را دارد که درحوزه آی سی تی باسازمان های ذی نفع طرح مشترکی را ترسیم کند و سازمان صداو سیما را یکی از دستگا های اصلی در پروژه راه اندازی شهر رسانه ای در این منطقه دانست .

 

واحد هماهنگی و ارتباطات 

شبکه تلویزیونی ایران کالا

مطالب بیشتر از «اخبار و رویداد»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها