واردات کیوی مغایر با سیاست اقتصاد مقاومتی است

  • سه شنبه 23 آبان 1396 15:05
  • شناسه 11898
واردات کیوی مغایر با سیاست اقتصاد مقاومتی است

رئیس اتحادیه باغداران استان تهران با اعتراض به اخبار مربوط به واردات کیوی از نیوزیلند تاکید کرد صادرکننده کیوی در منطقه هستیم و ضرورتی برای واردات وجود ندارد.

به گزارش شبکه ایران کالا  ،مجتبی شادلو  در شرایطی که فرصت تولید و صادرات بیشتر در کشور وجود دارد ، واردات کیوی مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی است.وی افزود، با اینکه ما کشوری قدیمی در تولید کیوی نیستیم و در سه دهه اخیر کیوی در ایران کشت شده و به تولید نسبی رسیده است، اما این تولید افزایش خواهد یافت چرا که 30 درصد از باغات ما در دوره نهال یا دو سال بعد از کشت نهال است.

واردات کیوی مغایر با سیاست اقتصاد مقاومتی است
رئیس اتحادیه باغداران استان تهران تاکید کرد با وارد شدن این باغات به جرگه تولید و اقداماتی که برای بهره وری در باغات قدیمی در حال انجام است ، تولیدات کشور به دو و حتی سه برابر افزایش خواهد یافت.البته در دو دهه اخیر هم جزو صادرکنندگان کیوی بودیم و هر زمانی که در صادرات دچار مشکل شدیم، در بازار داخلی نیز با مشکل روبرو بودیم. به گفته وی با اینکه کیوی در یک فصل خاص تولید می شود، اما ظرفیت و قابلیت نگهداری در سه فصل دیگر را در سردخانه دارد و در سال های اخیر به اثبات رسیده است که کیوی ایران از مرغوبیت خوبی برخوردار بوده و از این تولید هم در صنایع غذایی و هم کشورهای واردکننده استقبال شده است.
شادلو گفت: حتی به ترکیه که تولیدکننده کیوی است ، صادرات داشتیم و واقعا ضرورتی برای واردات نیست.
وی تاکید کرد، تولیداتی مانند کیوی علاوه بر افزایش تولیدات داخلی، اشتغال، خوداتکایی و خودکفایی را به همراه دارد و این اهداف در بخش باغبانی ما محقق شده است.
 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها