سرمایه لازم برای ایجاد شغل در 7سال، چهار برابر شد

  • سه شنبه 23 آبان 1396 16:24
  • شناسه 11907
سرمایه لازم برای ایجاد شغل در 7سال، چهار برابر شد

دبیر کل اتاق تعاون ایران گفت، سال 1389 برای ایجاد یک شغل باید 500 میلیون ریال سرمایه گذاری می کردیم اما امروز این میزان به 2 میلیارد ریال افزایش یافته است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از  ایرنا،«ماشالله عظیمی »  در همایش تخصصی «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال فرش دستباف» که در مجموعه تلاش برگزار شد، افزود، در صورتی که بخواهیم سالیانه حدود یک میلیون شغل ایجاد کنیم با چنین سرمایه گذاری دستکم به 70درصد بودجه کل کشور نیاز داریم؛ در حالی که درآمدهای نفتی کشور حدود 49میلیارد دلار است.

وی تاکید کرد پارسال 1200هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی داشتیم که همه آن برای پرداخت حقوق صرف شد و کمتر از 10درصد برای زیرساخت ها تخصیص یافت.
دبیر کل اتاق تعاون ایران گفت، از سال 2006 میلادی همه کشورها به سوی فعالیت های اقتصادی که دارای ابعاد اجتماعی است، حرکت کرده اند.
عظیمی گفت: در بررسی از 2800 بنگاه اقتصادی سه مشکل اصلی آنها تامین مالی، پیچیدگی مقررات و روش های غیرمنصفانه اخذ مالیات عنوان شد.
«برای توسعه اشتغال باید نگاه صادراتی داشته باشیم و مسیر اقتصاد مقاومتی، مردم و تعاون است. با ایجاد اشتغال پایدار می توان اقتصاد مقاومتی را به اقتصاد مداومتی تبدیل کرد».
به گفته وی، 280 نوع صنایع دستی در کشور داریم که 250 نوع آن در سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ثبت شده است.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها