هزینه ایجاد هر شغل ۲۰۰ میلیون تومان

 • چهارشنبه 24 آبان 1396 11:02
 • شناسه 11931
هزینه ایجاد هر شغل ۲۰۰ میلیون تومان

دبیرکل اتاق تعاون ایران با اعلام اینکه در طول ۷ سال، هزینه ایجاد اشتغال ۴ برابر شد، گفت: هزینه ایجاد هر شغل در حال حاضر ۲۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایبنا، ماشاءالله عظیمی در همایش تخصصی اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال فرش دستباف گفت: برای ایجاد سالیانه حدود یک میلیون شغل حداقل به ۷۰ درصد کل بودجه کشور نیازمند هستیم در حالی که درآمدهای نفتی حدود ۴۹ میلیارد دلار است.

دبیرکل اتاق تعاون با اشاره به اینکه سرمایه لازم برای ایجاد شغل در طول ۷ سال به ۴ برابر رسیده است، اظهارداشت: در سال ۸۹ برای ایجاد هر شغل باید ۵۰ میلیون تومان سرمایه گذاری صورت می گرفت، ولی در حال حاضر این میزان به ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وی ادامه داد: در بررسی از ۲۸۰۰ بنگاه اقتصادی سه مشکل اصلی آنها تامین مالی، پیچیدگی مقررات و روش های غیرمنصفانه اخذ مالیات عنوان شد. برای توسعه اشتغال باید نگاه صادراتی داشته باشیم و مسیر اقتصاد مقاومتی، مردم و تعاونی ها هستند.

عظیمی با تاکید بر اینکه با ایجاد اشتغال پایدار می توان اقتصاد مقاومتی را به اقتصاد مداومتی تبدیل کرد، فرش را کالای فرهنگی دانست و گفت: فرش هویت ایرانیان است. به گفته وی، ۲۸۰ نوع صنایع دستی در کشور داریم که ۲۵۰ نوع آن در سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ثبت شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها