همکاری شرکت ملی حفاری با ۳۰۰ سازنده داخلی

  • سه شنبه 05 دی 1396 17:35
  • شناسه 13364
همکاری شرکت ملی حفاری با ۳۰۰ سازنده داخلی

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از همکاری با حدود ۳۰۰ شرکت سازنده داخلی به منظور تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز این شرکت خبر داد.

به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از وزارت نفت؛  مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از همکاری با حدود ۳۰۰ شرکت سازنده داخلی به منظور تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز این شرکت خبر داد.

 مهدی عرشیان با بیان این مطلب گفت: تاکنون ۶۸ درصد اقلام پر مصرف شرکت ملی حفاری که قابلیت ساخت داخل دارند، بومی‎سازی شده است و برنامه‎ریزی شده که تا سه سال آینده این اقلام به صورت ۱۰۰ درصد تولید داخل شود.

وی ارزش قطعات و تجهیزات بومی سازی شده را۲۱۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تعداد قطعات و تجهیزات ساخت داخل در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ با ۲۶ درصد رشد همراه بود و پیش بینی می شود امسال نیز شاهد رشد ۲۰ درصدی این اقلام در قیاس با سال گذشته باشیم.

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به همکاری این شرکت با ۳۰۰ شرکت سازنده داخلی، ادامه داد: ۶۷ درصد از این شرکت‎ها از استان خوزستان و ۳۳ درصد از دیگر استان‌های صنعتی کشور هستند.

عرشیان با بیان اینکه در ۲ سال گذشته افزون بر ۷۵ درصد از قراردادهای ساخت داخل به سازندگان بومی واگذار شده است، عنوان کرد: در باره ارتقای کیفیت ساخت داخل برنامه ریزی مناسبی در سه سال گذشته صورت گرفته است.

عرشیان ادامه داد: براساس اقدامات انجام شده از قبیل بازنگری دانش فنی و نقشه‌های ساخت و همچنین تخصصی کردن ساخت داخل توسط سازندگان با امضای قراردادهای باز، گزارش عدم انطباق و عدم کیفیت در سال ۹۶ نسبت به دو سال پیش کاهش چشمگیری داشته است.

 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها