کارآفرینان و دارندگان گواهی نامه مهارت تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات می گیرند

 • پنجشنبه 21 دی 1396 10:53
 • شناسه 13820
کارآفرینان و دارندگان گواهی نامه مهارت تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات می گیرند

معاون پژوهشی ، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: کارآفرینان و دارندگان گواهی نامه معتبر مهارت فنی و شغلی ، تا سقف حداکثر یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند.

 به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا  حمیدرضا ثابت نژاد در اهواز افزود، این تسهیلات ارزان قیمت توسط صندوق کارآفرینی امید با کارمزد پایین در اختیار متقاضیان کارآفرینی و جوانان جویای کار که گواهی نامه مهارت فنی و شغلی داشته باشند قرار می گیرد. 

وی گفت، این تسهیلات مالی ، کارآفرینان و نیروهای ماهر فنی را قادر می سازد که وارد بازار کار شوند و در چرخه بهبود کسب و کار قرار گیرند. 
ثابت نژاد، با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای تنها بسترساز و تسهیل کننده اشتغال است نه ایجاد اشتغال ، افزود، اداره های آموزش فنی و حرفه ای و آموزشگاه های خصوصی رسمی که مجوز فعالیت قانونی دارند آماده هستند همه نیروهای جویای کار که فاقد مهارت های لازم برای ورود به بازار کار هستند را آموزش دهند. 
معاون پژوهشی ، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه گفت، همه کسانی که به روش های مختلف از جمله استاد - شاگردی و شرکت در دوره های فنی و کاربردی ، توانمندی مهارتی پیدا می کنند در نهایت جذب بازار کار می شوند. 
ثابت نژاد، یکی از راه های غلبه بر چالش بیکاری را همگانی کردن آموزش های فنی و حرفه ای برای جوانان جویای کار و ترغیب آنان به دریافت آموزش های فنی و مهارتی بیان کرد و افزود:صنایع و واحدهای تولیدی باید نیازهای مهارتی خود را اعلام کنند تا نسبت به تامین و تربیت نیروی انسانی ماهر مورد نیاز اقدام شود. در همه جای دنیا ، نیازهای فنی و مهارتی از مراکز معتبر و اداره های کاریابی تامین می شود و نیروها پس از کسب مهارت فنی و شغلی وارد بازار کار می شوند. 
به گفته وی ، اشتغال به کار نیروهای فنی و ماهر در بازار کار، نیازهای جدید چرخه کسب و کار به وجود می آورد ضمن آنکه میزان بهره وری و ارزش افزوده را افزایش می دهد. 
بر اساس آمار ، نرخ بیکاری در استان خوزستان 12.6درصد است که بیش از میانگین نرخ بیکاری در کشور است. 
بیشتر بیکاران و افراد جویای کار در خوزستان دارای تحصیلات دانشگاهی بوده ولی فاقد مهارت شغلی و فنی هستند. 
 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  در راس سیاست جدید ارزی دولت برای ساماندهی بازار ارز، کنترل عرضه و تقاضا و اشراف بر گردش ارزی و همچنین حذف معاملات زائد و غیرضروری قرار دارد. بانک مرکزی مدعی است که به بخش عمده‌ای از این هدف از طریق سامانه الکترونکی نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) دست یابد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها