اعطاي تسهيلات به واحدهاي صنعتي براي  ايجاد اشتغال پايدار

 • چهارشنبه 04 بهمن 1396 18:48
 • شناسه 14239
اعطاي تسهيلات به واحدهاي صنعتي براي  ايجاد اشتغال پايدار

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در نشست شوراي هماهنگي بانک ها با اشاره به طرح رونق کسب وکارهاي مستقر در شهرکها و نواحي صنعتي کشور، از اعطاي تسهيلات به واحدهاي صنعتي براي ­ايجاد اشتغال پايدار در سطح کشور خبر داد.

به گزارش شبکه ایران و  به نقل از سازمان صنايع کوچک و شهرکهاي صنعتي؛ ­صادق نجفي معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در نشست شوراي هماهنگي بانک ها با اشاره به طرح رونق کسب وکارهاي مستقر در شهرکها و نواحي صنعتي کشور، از اعطاي تسهيلات به واحدهاي صنعتي براي ­ايجاد اشتغال پايدار در سطح کشور خبر داد.

نجفی گفت: در­توافق انجام شده با بانک ها، مقررشد تسهيلات مناسبي براي ­نوسازي، بازسازي و افزايش ظرفيت و سرمايه در گردش صنايع در نظر گرفته شود.

وي­ در اين نشست با اشاره به اينکه برخي از صنعتگران مستقر در شهرکهاي صنعتي با کمبود نقدينگي روبه رو هستند، گفت: بانکها با اختصاص تسهيلاتي با نرخ سود مناسب به طرح ها و واحدهاي صنعتي نقش تعيين کننده اي در ايجاد رونق در صنعت کشور و رفع مشکل بيکاري بعهده دارند.

مديرعامل سازمان صنايع کوچک وشهرکهاي صنعتي ايران، ­­نوسازي و بازسازي واحدهاي صنعتي و افزايش ظرفيت واحدهاي زيرظرفيت مستقر در شهرکها و نواحي صنعتي را،­ از برنامه هاي اصلي سازمان برشمرد و گفت: به بهره برداري رساندن طرحهاي صنعتي با پيشرفت فيزيکي بالاي 50% مستقر در شهرکها و نواحي صنعتي نيز از ديگر اولويت هاي اين مجموعه است که با همکاري بانک ها محقق خواهد شد.

مديرعامل سازمان صنايع کوچک وشهرکهاي صنعتي ايران گفت:­ براساس برنامه ريزي انجام شده ­­در صورت ايجاد بسترهاي لازم، نوسازي و بازسازي 8000 واحد صنعتي، افزايش ظرفيت پايدار 12000 واحد صنعتي و تسريع در به بهره برداري رساندن 9500 طرح صنعتي با پيشرفت فيزيکي بالاي 50 درصد مستقر در شهرکها و نواحي صنعتي کشور، در دستور کار­ همه ­شرکت هاي استاني قرار گيرد.
نجفي ­ همچنين ايجاد 2000 استارت آپ و شرکت دانش بنيان در شهرکها و نواحي صنعتي کشور را­ نيز از ديگر برنامه هاي مهم سازمان اعلام کرد و افزود: در صورت تحقق طرح رونق کسب وکارهاي مستقر در شهرکها و نواحي صنعتي کشور، شاهد ايجاد رونق در فضاي کسب وکار به ويژه صنعت کشور خواهيم بود.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اينکه کل اعتبار مالي مورد نياز طرح، 572 هزار ميليارد ريال پيش بيني شده است، اعلام کرد: تسهيلات سرمايه در گردش براي ­اجراي اين طرح ها 284.5 هزار ميليارد ريال و تسهيلات سرمايه ثابت 287.5 هزار ميليارد ريال برآورد شده است.

نجفي تحقق اين طرح را مستلزم تامين منابع مالي با همکاري بانک ها و ساير دستگاه هاي اجرايي برشمرد و افزود:­ با توجه به اينکه الگوي مورد نظر در اين طرح براي تأمين نقدينگي واحدها، تأمين مالي مبتني بر زنجيره (SCF)­ است، از اين روي، 30 درصد از تسهيلات سرمايه در گردش به صورت نقدي در اختيار واحد و 70 درصد از آن در قالب برات از طريق زنجيره تأمين، به کل زنجيره تزريق خواهد شد که مزيت اصلي آن کاهش هزينه هاي تأمين مالي و پايداري آن است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • 9 یا 78 درصد؟ مسئله این است: نرخ تورم

  9 یا 78 درصد؟ مسئله این است: نرخ تورم

  در حالی ‌که نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی، برای اردیبهشت ماه امسال 9.1 درصد اعلام شده است، اما بسیاری بر این باورند که نرخ تورم اعلامی از مراجع دولتی با واقعیات جامعه بسیار فاصله دارد. پروفسور استیو هانکه در آخرین مطلب خود پیرامون اقتصاد ایران با اشاره به این موضوع، آمار متفاوتی از نرخ تورم ارائه کرده است.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها