اعتراض کسبه بانه به افزایش تعرفه‌های گمرکی

  • سه شنبه 28 فروردین 1397 16:01
  • شناسه 26887
اعتراض کسبه بانه به افزایش تعرفه‌های گمرکی

رئیس اتاق اصناف بانه در کردستان گفت: کاسبان و مغازه‌داران بانه (استان کردستان) نسبت به بسته‌شدن بازارچه‌ های مرزی و افزایش تعرفه‌های گمرکی اعتراض دارند.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از عصرایران، مروتی افزود: بازاریان و اصناف بانه خواستار بازگشایی مرز هستند و مغازه‌داران در بانه در اعتراض به نشانه وضعیت بد معیشتی، سفره خالی را در خيابان پهن کرده‌اند.

Image result for ‫تصویر کولبران‬‎

وی تصریح کرد: با بسته‌شدن مرز کولبری در بانه، وضعیت کسب مغازه‌داران این شهر کساد شده‌ و پس از بسته‌شدن مرزها و بازگشایی بازارچه پیله‌وری، براي ورود كالاهاي وارداتي این مغازه‌داران که اجناس خود را از طريق کولبري وارد می‌ كردند، با مشکل مواجه شده اند.

مروتی بیان کرد: زيرساخت محوطه بازارچه؛ از جمله محوطه سازي، اينترنت مورد نياز و جاده دسترسي به بازارچه و تعرفه هاي گمركي اعتراض مردم را بدنبال دارد؛ زيرا هيچ مغازه داري نمي تواند كرايه مغازه را پرداخت كند و از آنجا که در مناطق غرب ایران، مشاغل جایگزین وجود ندارد، بسته شدن این مرزها، اشتغال مردم محلی را با مشکل مواجه می‌کند و نه تنها کولبران، بلکه کاسبان محلی نیز ضرر می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر سه روز است که بازار بسته است و حتي يك مغازه هم باز نيست و هرمسافري که به بانه آمده ، دست خالي برگشته است لذا از مسئولان امر خواستار رسیدگی سریعتر و ساماندهی بازار بانه هستیم.

مروتی ادامه داد: مردم بانه که انتظار داشتند این شهر به منطقه آزاد تجاری تبدیل شود، اکنون با بسته شدن مرز ، شاهد هستند که کالا به سختی تامین می شود؛ به طوری که هزینه ی ورود کالا از مرز چند برابر شده و این امر روی قیمت تمام شده تمام کالاها تاثیر گذاشته است.

وی تصریح کرد: با بسته شدن مرز بانه، چند روزی است که بازاریان و کسبه پاساژها قصد دارند دست به تعطیلی مغازه ها و پاساژها بزنند و جمعیتی نیز در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کنند؛

ناگفته نماند که این بازار تنها متعلق به بانه نیست و از بیشتر شهرها و استان‌های اطراف نیز مردم برای کسب و کار و امرار معاش به بانه سفر می کنند. رئیس اتاق اصناف بانه اظهار کرد: در شهرستان بانه حتي يك كارخانه نيست كه افراد در آن مشغول به کار شوند؛ همچنین در بخش كشاورزي، دامپروري و باغداري به آن میزانی که باید باشد، امکاناتی وجود ندارد؛ به همین دلیل مردم این شهر برای تامین معاش خود نیاز به باز بودن بازارچه های مرزی دارند. 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها