گل سرخ، ثروت آفرین‌ترین گل در جهان

 • پنجشنبه 17 خرداد 1397 10:49
 • شناسه 28674
گل سرخ، ثروت آفرین‌ترین گل در جهان

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در حوزه تولید گل گفت: گل سرخ ثروت ساز ترین گل در جهان است.

به گزارش شبکه ایران کالا ؛ ایرج رستگار ضمن اشاره به اینکه گل محمدی سلطان گل هاست، افزود: ارزش افزوده فرآورده های این گل بسیار بالاست.

گل سرخ ثروت آورترین گل در جهان

او گفت: پرورش گل محمدی احتیاجی به گلخانه و سامانه های خاص آبیاری و کنترل اقلیم ندارد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان در حوزه تولید گل گفت: این گل را می توان در اراضی شیبدار و حتی نامرغوب ترین زمین ها کاشت.
او در ادامه با بیان اینکه گل محمدی مقاوم به کم آبی است، افزود: سرمایه اولیه بسیاری کمی برای پرورش و تولید این گل در کشور نیاز است.
رستگارافزود: فرآورده های حاصل از گل محمدی می توان به گلاب، اسانس اول، اسانس دوم، اسانس تام مخصوص صنایع عطرسازی، آرایشی، بهداشتی و داروسازی، اسانس تام مخصوص صنایع غذایی، مصارف شخصی و خانگی، ماده معطر طبیعی فنیل اتیل الکل، کانکریت رز، ابسولوت رز و غیره را نام برد.
او همچنین با عنوان اینکه ایران موطن اصلی و خاستگاه گل محمدی است، گفت : جشنواره های گل در فصل بهار یکی از کارکردهای اقتصادی بسیار مهم گل سرخ در جهان است.
مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در حوزه تولید گل با اشاره به این که بازار گل محمدی در جهان یک بازار تشنه و رو به تزاید است ، افزود: ایران با سطح زیر کشت بیش از ۱۷ هزار هکتار بزرگترین تولید کننده گل سرخ در جهان است.
او با اشاره به اینکه سطح زیر کشت گل محمدی در ترکیه و بلغارستان هریک سه هزار هکتار است، یادآور شد: این کشورها به رغم پائین بودن سطح زیرکشت به لحاظ صنایع فرآوری و حجم تولید از ایران جلو تر هستند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • 9 یا 78 درصد؟ مسئله این است: نرخ تورم

  9 یا 78 درصد؟ مسئله این است: نرخ تورم

  در حالی ‌که نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی، برای اردیبهشت ماه امسال 9.1 درصد اعلام شده است، اما بسیاری بر این باورند که نرخ تورم اعلامی از مراجع دولتی با واقعیات جامعه بسیار فاصله دارد. پروفسور استیو هانکه در آخرین مطلب خود پیرامون اقتصاد ایران با اشاره به این موضوع، آمار متفاوتی از نرخ تورم ارائه کرده است.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها