معرفی شعب دادگاه رسیدگی به دعاوی بخش خصوصی

 • یکشنبه 20 خرداد 1397 15:45
 • شناسه 28835
معرفی شعب دادگاه رسیدگی به دعاوی بخش خصوصی

رئیس‌کـل دادگسـتری اسـتان تهران در نامه‌ای به رئیس ­­اتاق بازرگانی تهران، شعب رسیدگی به اختلافات بین بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی را معرفی کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا ­­در نامه غلامحسین اسماعیلی که خود نیز از اعضای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران است، آمده است: در حال حاضر‌ در‌ دادگستری کل استان تهران، شعبه 20‌ دادگاه عمومی حقوقی‌ تهران در مجتمع قضایی شهید‌ بهشتی‌ جهت‌ رسیدگی‌ به اختلافات‌ بین بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی‌ و شعبه 1045 دادگاه کیفری 2 تهران مستقر در مجتمع قضایی شهید‌ قدوسی‌ برای ­رسیدگی به جرایم‌ مرتبط با فعالیت‌های تجاری و همچنین‌ مجتمع شماره 27 شورای حل‌ اختلاف‌ استان تهران (ویژه اصناف، بازاریان و بازرگانان ) با 28 شعبه فعال‌ مشغول رسیدگی به اختلافات‌ مرتبط‌ با فعالیت‌های تجاری بین بخش خصوصی‌ و‌ دستگاه‌های اجرایی ‌است.

معرفی شعب دادگاه رسیدگی به دعاوی بخش خصوصی


نگارش نامه‌ رئیس کل دادگستری استان تهران به رئیس اتاق بازرگانی تهران پس از آن صورت گرفت که گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد عدم اجرا یا اجرای ناقص اغلب مواد و تبصره‌های قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار در نشست چهل و پنجم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران قرائت و پیگیری اجرای موادی از آن مصوب شد.
در همین راستا در گزارش مرکز‌ پژوهش‌های مجلس از پایش عملکرد دسـتگاه‌های اجرایی و نهادهای مسـئول در مورد مواد 29گانه قانون بهبود مسـتمر محیط کسب وکـار، آمده بود که‌ به موجب ماده 29 قانون بهبود مستمر‌ فضای‌ کسب و کار، قوه قضائیه و دولت ملزم شده‌اند اقدامات قانونی لازم را برای تنظیم آیین‌دادرسی تجاری و تشکیل دادگاهه‌ای تجاری به‌عمل ‌آورند.
در تبصره این ماده آمده است: تا زمان تأسیس دادگاه‌های تجاری، جرائم مرتبط با فعالیت‌های تجاری و اختلافات بین بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرائی حسب مورد در شوراهای حل‌ اختلاف یا شعب خاصی که رؤسای دادگستری استان‌ها با رعایت صلاحیت محلی در حوزه‌های قضائی تعیین می‌نمایند، رسیدگی می‌شود.
با این حال گزارش مرکز‌ پژوهش‌های‌ مجلس‌ نشان ‌می‌داد که صدر این‌ ماده قانونی به طور کامل اجرا نشده‌ و تبصره آن نیز‌ به طور‌ ناقص اجرایی شده است. از این رو اعضای شورا بر پیگیری برای اجرای این ماده قانونی نیز تاکید کردند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها