صنایع دستی نیازمند بسته بندی است 

 • دوشنبه 21 خرداد 1397 11:20
 • شناسه 28863
صنایع دستی نیازمند بسته بندی است 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: اگر تولیدکنندگان به این نتیجه برسند که کالای دستی باید بسته بندی مناسب داشته باشد بهترین نتیجه را خواهد داشت. 

به گزارش شبکه ایران کالا، حسنی افزود: برای این که تولید کننده ترغیب به توجه به بسته بندی شود باید از زیر ساخت های مناسبی استفاده کنیم و از آنها بخواهیم با ارائه طرح خوب برای بسته بندی رقابت کنند تا مبلغ بیشتری هم برای توسعه کارگاههایشان دریافت کنند. 
او گفت: در کشور حدود 14 هزار واحد تولیدی صنایع دستی وجود دارد که از این تعداددوهزار کارگاه بسته عمده تولید می کنند و شاید تنها 15 درصد صنایع دستی استان و کشور بسته بندی دارند. 
او افزود: سیاست کلی میراث فرهنگی استان ارزان سازی صنایع دستی است و تولید کنندگان را برای حضور در نمایشگاه های مختلف دعوت کرد. 
حسنی گفت: نبود پوشش بیمه ای هنرمندان و نداشتن تناسب تولیدات با نیازهای بازارهای هدف را از مشکلات مهم فعالان صنایع دستی استان است. 
او افزود: کم بودن تولید و توجه ناکافی به کیفیت، بسته بندی، اصالت و نماد تولیدات، توانایی حضور در بازارها و نمایشگاه های بین المللی را از فعالان این عرصه سلب کرده است. 
او نبود بازار برخی هنرهای صنایع دستی، نبود اتحادیه خاص این بخش در بین اصناف سمنان، موازی کاری برخی نهادها در بخش صنایع دستی و ناهماهنگی این فعالیتها با میراث فرهنگی استان از دیگر تنگناهای صنایع دستی سمنان است. 
او گفت: هنرمندان و فعالان صنایع دستی سمنان توجه کافی به آموزش به عنوان محور اصلی در ارتقای توانمندی خود و سطح کمی و کیفی تولیدات و فرایند بسته بندی و بازار فروش ندارند. 
رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود افزود: بهره گیری از دستگاه ها و ماشین آلات در تولید برخی هنرها و حذف عامل انسانی در تولید آنها، اصالت صنایع دستی سمنان را زیر سوال می برد. 
او معرفی هنرمندان صنایع دستی برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی و تسهیلات پشتیبان، راه اندازی خانه های صنایع دستی، پیگیری بیمه هنرمندان با اولویت پیشکسوتان، برگزاری دوره های آموزشی مشترک با مرکز آموزش فنی و حرفه ای را از جمله اقدامات برای حمایت از فعالان این بخش در سالجاری برشمرد. 
در استان سمنان بیش از چهار هزار هنرمند در 52 رشته صنایع‌دستی فعالیت دارند. 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها