همکاری ایران و سوئیس در زمینه مشاغل سبز و اطلاعات بازار کار

 • دوشنبه 21 خرداد 1397 11:12
 • شناسه 28872
همکاری ایران و سوئیس در زمینه مشاغل سبز و اطلاعات بازار کار

در دیدار معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی کشورمان با معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس، زمینه‌های همکاری گسترده در حوزه مشاغل سبز، گردآوری اطلاعات بازار کار و اصلاح نظام صلاحیت حرفه‌ای مورد بررسی و تاکید قرار گرفت.

در دیدار معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی کشورمان با معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس، زمینه‌های همکاری گسترده در حوزه مشاغل سبز، گردآوری اطلاعات بازار کار و اصلاح نظام صلاحیت حرفه‌ای مورد بررسی و تاکید قرار گرفت. ​ به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از ایسنا، در حاشیه سومین کنگره بین‌المللی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سوئیس ، سلیمان پاک سرشت ـ معاون وزیر کار کشورمان و مائورو دلمبریجو ـ معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار پاک سرشت ضمن معرفی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و تشریح ساختار و ظرفیت‌های آموزشی آن به تدوین طرح اصلاح نظام آموزش‌های مهارتی در ایران اشاره و بر نقش توسعه راهبردی در حوزه آموزش‌های مهارتی تاکید کرد. رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای درعین حال تربیت مربی در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را از مهمترین اقدامات لازم در این طرح دانست و همکاری طرف سوئیسی در این زمینه را خواستار شد. مائورو دلمبریجو، معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس نیز در این دیدار به معرفی سیستم آموزشی سوئیس پرداخت و گفت: ما بخش‌های مختلفی برای تربیت مربی، تدوین محتوا و آزمونگری داریم و تجربیات همکاری بین‌المللی خوبی با اروپای شرقی، هند و آفریقا داشته‌ایم. او با اشاره به نقش پررنگ بخش خصوصی و صنایع سوئیس در ارائه آموزش‌های مهارتی درباره تدوین آموزش‌ها، گفت: مرکز آمار سوئیس و موسسه فدرال آموزش‌های فنی و حرفه‌ای SFIVET اطلاعات مربوط به وضعیت بازار کار و آموزش‌های ارائه شده را به وزارت مربوطه می‌دهد و براساس این اطلاعات قوانین مورد نیاز تدوین می‌شود. معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس با اشاره به سفر اخیر خود به ایران و بازدید از مراکز آموزشی و دانشگاهی، آمادگی خود را برای توسعه همکاری‌ها در زمینه آموزش‌های مهارتی اعلام و موسسه SFIVET را به عنوان مسئول این همکاری مشترک معرفی کرد. به گزارش ایسنا، توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ویژه در راستای اصلاح نظام آموزش‌های مهارتی در ایران و همچنین گسترش همکاری در زمینه نظام ارتباطی بین بازار کار و آموزش، گردآوری اطلاعات بازار کار، چارچوب صلاحیت حرفه‌ای و مشاغل سبز از دیگر محورهای این دیدار بود.

انتهای پیام

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها