پست بانک ۴۶۸ میلیارد تومان به اشتغال پایدار اختصاص داد

 • چهارشنبه 23 خرداد 1397 17:12
 • شناسه 29003
پست بانک ۴۶۸ میلیارد تومان به اشتغال پایدار اختصاص داد

مدیرعامل پست بانک ایران از تأمین مالی پنج هزار و ۴۴۵ طرح با اعتباری بیش از ۴۶۷.۶ میلیارد تومان به ‌منظور ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و مناطق غیربرخوردار خبر داد.

 به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از تسنیم ، خسرو فرحی با بیان اینکه واحدهای ستادی، اجرایی و باجه‌های روستایی پست بانک آمادگی لازم برای تامین مالی طرحهای اشتغالزا از محل منابع صندوق توسعه ملی و داخلی بانک را دارد، گفت: برنامه‌ریزیهای لازم برای تعامل مطلوب شعب و امور اعتباری واحدهای ستادی بانک با دستگاه‌های استانی، شهرستانی و دهیاریها برای تسریع در انجام مراحل پرداخت تسهیلات و أخذ تضامین متناسب با شرایط اقتصادی روستاییان انجام شده و با تحقق این برنامه‌ها پست بانک‌ایران، بانک اول کشور دراجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری خواهد بود.

مدیرعامل پست بانک ایران افزود: قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی که بین این بانک با وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، جهاد و کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، کار، تعاون و رفاه اجتماعی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دهیاریها، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان به روستا منعقد شده، شرایط مناسب برای ایفای نقش بیشتر پست بانک‌ایران در ایجاد اشتغال پایدار در کشور را فراهم کرده است.

وی درباره طرحهایی که پست بانک طی تفاهمنامه و قراردادهای فوق اقدام به تأمین مالی آنها کرده است، اظهار کرد: به‌منظور ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و مناطق غیربرخوردار، این بانک طی سال گذشته دو هزار و 989 طرح با اعتباری بیش از دو هزار و 300 میلیارد ریال در قالب سرمایه درگردش طرحهای آب و کشاورزی، دو هزار و 398 طرح با اعتباری معادل هزار و 500 میلیارد ریال در قالب طرحهای ایجادی آب و کشاورزی، 22طرح با اعتباری بیش از 367میلیارد ریال در قالب طرحهای صنایع تبدیلی و تکمیلی و 36طرح با اعتباری معادل 509‌میلیارد ریال درقالب سرمایه در گردش بخش صنعت را تأمین مالی کرده است.

فرحی با اشاره به توجه و تأکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهوری بر اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از رسالتهای این بانک حضور مؤثر در روستاها و مناطق غیربرخوردار است، اجرای قانون مزبور از مهمترین برنامه‌های پست بانک‌ایران در سال 1397 است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها