صدور دو میلیون کارت اعتباری خرید کالای ایرانی تا پایان سال ۹۷

  • سه شنبه 17 مرداد 1396 17:48
  • شناسه 878
صدور دو میلیون کارت اعتباری خرید کالای ایرانی تا پایان سال ۹۷

در این طرح در قالب طرح کارت اعتباری یا فروش کالاهای بادوام ایرانی دو میلیون کارت پیش‌بینی و برای هر کارت پنج میلیون تومان به طور متوسط سقف تعیین شد که در مجموع ده هزار میلیارد تومان می‌شود.

 

مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صدور دو میلیون کارت اعتباری خرید کالای ایرانی با نرخ سود ۱۸ درصد تا پایان سال ۹۷ گفت: تا پایان سال ۹۶ حدود ۶۵۰ هزار کارت صادر می‌شود و تا پایان سال ۹۷ حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار کارت دیگر به مرحله صدور خواهد رسید.

عباس هاشمی ، با یادآوری این موضوع که طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی از نیمه دوم سال ۹۴ آغاز و در سال ۹۵ اجرایی شد، اظهار کرد: این طرح برای اجرایی شدن به صورت کامل با مشکلاتی مواجه بود از جمله اینکه زیرساخت‌های فنی بانک مرکزی و بانک‌های عامل و دستگاه‌های طرف قرارداد با بانک‌های عامل و همچنین بیش از ۱۳ هزار نمایندگی‌فروش فراهم نبود. از سوی دیگر شرکت‌های psp بانک مرکزی باید pos‌های خود را بروز می‌کردند که این کار نیازمند زمان بود.

مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت واحدهای تولیدی برای اجرای طرح عنوان کرد: با توجه به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال قرار داریم و در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی به عنوان یکی از برنامه‌های رونق تولید تکلیف شد، طرحی پیشنهادی برای این منظور ازجانب وزیر صنعت، معدن و تجارت به بانک مرکزی ارسال گردید و در این طرح در قالب طرح کارت اعتباری یا فروش کالاهای بادوام ایرانی دو میلیون کارت پیش‌بینی و برای هر کارت پنج میلیون تومان به طور متوسط سقف تعیین شد که در مجموع ده هزار میلیارد تومان می‌شود.

هاشمی نرخ سود تسهیلات این طرح را ۱۸ درصد اعلام کرد و گفت: ۶ درصد را تولید کننده تخفیف می‌دهد و ۱۲ درصد باقیمانده را خریدار خواهد پرداخت. البته هر نرخی که شورای پول و اعتبار مصوب کرد به همان نسبت ۱۲ درصد به ۶ درصد ملاک عمل خواهد بود. وی با تاکید بر اینکه در این طرح پیشنهادی، جامعه هدف محدود نشده است و تمامی کارکنان، کارگران، بازنشستگان دولت و مستمری بگیران صندوق تامین اجتماعی مشمول طرح خواهند شد، اظهار کرد: بازپرداخت اقساط تسهیلات طرح ۲۴ ماهه است و مدت طرح را از امسال تا آخر سال ۹۷ اعلام کردیم که طبق پیش بینی‌ها تا آخر سال ۹۶ حدود ۶۵۰ هزار کارت صادر می‌شود و تا پایان سال ۹۷ حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار کارت دیگر به مرحله صدور خواهد رسید که در مجموع دو میلیون کارت خواهد شد.

هاشمی با اشاره به این موضوع که همه کالاهای طرح ساخت داخل کشور هستند، افزود: کالاهای ایرانی با کیفیت که موضوع استاندارد، صرفه جویی انرژی، خدمات پس از فروش و تضمین استمرار تامین کالا در طول اجرای طرح را در دستور کار خود قرار داده اند، در این طرح مورد استفاده قرار خواهند گرفت. همچنین طرح را از اول شهریور امسال طبق پیش بینی‌ها آغاز خواهیم کرد و تا پایان سال ۹۷ ادامه می‌دهیم.

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها