آغاز چین تابستانه چای گیلان

  • چهارشنبه 18 مرداد 1396 15:19
  • شناسه 882
 آغاز چین تابستانه چای گیلان

از مجموع 80 هزارتن برگ سبز چای در برداشت بهاره ، حدود 18 هزارتن چای خشک استحصال شده که علی رغم کاهش مصرف چای در فصل تابستان 50 درصد این میزان به فروش رسیده است.

رئیس سازمان چای ، از آغاز چین تابستانه خبر داد و گفت: از ابتدای فصل برداشت تا کنون 80 هزارتن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر 162 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

روزبهان ادامه داد: تا به امروز 86 میلیارد تومان مطالبات چایکاران معادل 54 درصد بهای برگ سبز تحویلی پرداخت و مابقی بلافاصله پس از پرداخت قدرالسهم کارخانه ها پرداخت خواهد شد. به گفته رئیس سازمان چای  ، 46 درصد برگ سبز چای تولیدی درجه یک و مابقی درجه دو است. رئیس سازمان چای شرایط نامناسب اقلیمی را دلیل اصلی کاهش 8 درصدی تولید دانست و افزود:  پیش بینی تولید چای خشک در سال جاری دشوار است از این رو باید منتظر ماند و دید که شرایط اقلیمی به کدام سمت و سو می رود.روزبهان در خصوص وضعیت فروش چای خشک تولیدی تصریح کرد: از مجموع 80 هزارتن برگ سبز چای حدود 18 هزارتن چای خشک استحصال شده که علی رغم کاهش مصرف چای در فصل تابستان 50 درصد این میزان به فروش رسیده است. برداشت برگ سبز چای در سه چین بهاره، تابستانه و پائیزه از اواسط اردیبهشت ماه امسال آغاز و تا اواخر مهر ماه ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • موفقیت جدید برای گروه صنعتی استیل ناب

    موفقیت جدید برای گروه صنعتی استیل ناب

    گروه صنعتی ناب استیل در مراسم روز ملی صنعت و معدن که با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت برگزار شد، موفق به دریافت تندیس زرین و لوح تقدیر به عنوان شرکت نمونه ملی لوازم خانگی شد.

آخرین خبرها