اعتراض به افتتاح مرکز تجاری ترکیه در تهران

  • دوشنبه 23 مرداد 1396 15:45
  • شناسه 894
 اعتراض به افتتاح مرکز تجاری ترکیه در تهران

رئیس اتحادیه پوشاک:می گویند هدف از افتتاح این مرکز توسط ترک‌ها معرفی کالا است، اگر واقعا هدف چنین چیزی است ما هم باید این شرایط را در کشور و بازار آنها برای معرفه کالاهایمان داشته باشیم.

رئیس اتحادیه پوشاک با بیان اینکه فروش‌های فوق‌العاده ناشی از رکود بازار است، گفت: شوهای عرضه پوشاک خانگی بدون مجوز به معضلی برای بخش خدمات پوشاک تبدیل شده است.

ابوالقاسم شیرازی با بیان اینکه وظیفه دولت برداشتن موانع از سر راه تولید‌کنندگان است، گفت: حضور گسترده شوهای عرضه پوشاک خانگی به یک معضل برای بخش عرضه پوشاک تبدیل شده است که دولت باید با این شوهای بدون مجوز که عرضه کننده پوشاک خارجی (آلوده) هستند مقابله کند.  وی با بیان اینکه صنعت پوشاک با رکود همراه است، افزود: عرضه پوشاک بیشتر از تقاضاست و در شرایط فعلی همه فروش فوق‌العاده گذاشتند و در تمام سال عرضه‌کنندگان محصولات خود را به صورت فروش فوق‌العاده عرضه می‌کنند تا بتوانند حداقل به بخشی از سرمایه خود برسند.

رئیس اتحادیه پوشاک بیان داشت: با حمایت‌های دولت طی 6 ماه می‌توانند تولیدات خود را ارتقا بخشند و وضعیت تولید را بازسازی کرده و آن را به تولید رقابت پذیر تبدیل کنند. شیرازی  با بیان اینکه دغدغه فعلی ما قیمت تمام شده بالاست گفت: دولت برای جلوگیری از واردات قاچاق باید کمک کند تا تولید‌کنندگان مواد اولیه خود را راحت تأمین کنند.

رئیس اتحادیه پوشاک با اشاره به عوارض و مالیات که شهرداری از تولید‌کنندگان اخذ می‌کند، گفت: این‌ هزینه‌های متعددی بر روی قیمت تمام شده تأثیرگذار است و در نهایت منجر می‌شود که تولید رقابت پذیر نداشته باشیم.

وی به افتتاح مرکز تجاری ترکیه در ایران اشاره کرد و گفت: اتحادیه پوشاک رسما به افتتاح این مرکز اعتراض کرده است چرا که این کار به صلاح تولید نیست.

رئیس اتحادیه پوشاک با بیان اینکه مسئولان در پاسخ به اعتراض ما می‌گویند که هدف از افتتاح این مرکز توسط ترک‌ها معرفی کالا است، گفت: اگر واقعا هدف چنین چیزی است ما هم باید این شرایط را در کشور و بازار آنها برای معرفه کالاهایمان داشته باشیم.

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها