تاکید بر ضرورت آسیب شناسی روند خصوصی سازی و حمایت همه ارکان نظام از آن

  • سه شنبه 16 آبان 1396 15:11
  • شناسه 11654
تاکید بر ضرورت آسیب شناسی روند خصوصی سازی و حمایت همه ارکان نظام از آن

معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران با تاکید براین که خصوصی سازی یکی از سیاست های قطعی نظام است تاکید کرد ضمن آسیب شناسی ،باید موانع پیش روی آن مشخص و رفع شود.

اسحاق جهانگیری در جلسه روز سه شنبه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی ، گزارش رییس سازمان خصوصی سازی درباره نتایج حاصل از ارزیابی عملکرد شرکت های واگذار شده توسط آن سازمان به بخش خصوصی را ،مفید و مثبت ارزیابی کرد.
به گزارش شبکه ایران کالا، معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد، ارزیابی عملکرد این شرکت ها و مقایسه روند اداره آنها پیش و پس از واگذاری نشان می دهد که آیا واگذاری ها موفق بوده اند یا نه؟ 

اسحاق جهانگیری  با تاکید بر این که خصوصی سازی باید با سلامت کامل انجام شود، تصریح کرد، همه دستگاه ها و ارکان نظام باید برای تحقق سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و اجرای مناسب خصوصی سازی همکاری و تمام تلاش خود را به کار گیرند.
به گفته وی از ابتدای دولت یازدهم تصمیم گرفته شد که هیچ واگذاری در قالب رد دیون انجام نشود.
 علی اشرف عبدالله پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی هم در این جلسه گفت، سازمان خصوصی سازی از هر گونه نظارت استقبال می کند و با اطمینان اعلام می نماید که در روند واگذاری ها حتی یک مورد تخلف و فساد صورت نگرفته است. 
در جلسه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی  که وزیر امور اقتصادی و دارایی،‌ دادستان کل کشور، رییس کل بانک مرکزی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، رییس سازمان بازرسی کل کشور و رییس اتاق بازرگانی نیز حضور داشتند، رییس سازمان خصوصی سازی گزارشی از نتایج حاصل از ارزیابی عملکرد شرکت های واگذار شده توسط آن سازمان را ارائه کرد. 
وی افزود: مقایسه نتایج کلی حاصل از ارزیابی عملکرد 92 شرکت در دوره 3 سال قبل از واگذاری و همه سالهای پس از واگذاری نشان می دهد ،51 درصد از شرکت ها رشد عملکرد داشته اند. 
پوری حسینی همچنین گزارشی از اقدامات مربوط به تصمیم جلسه گذشته این شورا در خصوص تمدید مهلت یک ماهه برای مشمولان جهت پرداخت مانده مبلغ تخصیصی سهام عدالت ارائه کرد.
نهایی کردن میزان سهام و تعداد شرکت های سرمایه پذیر قابل تخصیص به مشمولان سهام عدالت از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها