انتخاب قشم بعنوان اولین مرکز گردشگری حلال

  • شنبه 20 آبان 1396 13:43
  • شناسه 11756
انتخاب قشم بعنوان اولین مرکز گردشگری حلال

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، انتخاب جزیره قشم بعنوان اولین مرکز گردشگری حلال را سرآغاز برون رفت از وابستگی به اقتصاد نفتی، تحقق عینی بخشیدن به شعار اقتصاد مقاومتی در عرصه علم و عمل و ترویج، تبلیغ و شناسایی بیش از پیش فرهنگ اصیل اسلامی نزد جهانیان دانست .

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا ، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی افزود، در راستای دستیابی به اهداف سند چشم انداز 20 ساله جمهوری اسلامی ایران و در جهت برآورده شدن منویات مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای به ویژه در زمینه اقتصاد مقاومتی، عطف توجه ویژه به مفهوم حلال و انجام برنامه ریزی دقیق، مدون و علمی در عرصه هایی چون گردشگری، امری ضروری بوده و خواهد بود.

 

وی در پیامی به همایش «قشم، اولین مرکز گردشگری حلال» تاکید کرد  استاندارد گردشگری حلال در برگیرنده 20 زیر شاخه مختلف مرتبط با اقتصاد و گردشگری چون اقامتگاه ها و هتل ها، خدمات حمل و نقل، خوراکی و آشامیدنی، خدمات دارویی، آرایشی و بهداشتی، رستوران ها، پوشاک و صنایع دستی، فروشگاه های زنجیره ای و غیر آن است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت در این پیام  افزود  مفهوم گردشگری همواره مورد عنایت ویژه اسلام قرار داشته و این واقعیت، با توجه به کثرت آیات شریفه قرآن و احادیث روایت شده از حضرت ختمی مرتبت (ص) و ائمه معصومین (ع) در این باره امری مسلم و حقیقی است.واژه حلال نیز بیشتر از یک دهه است که با فناوری های اطلاعات جدید به عنوان یک پدیده نوظهور و قدرتمند جای خود را نه تنها در دنیای اسلام بلکه در سراسر جهان باز کرده است. 
همایش معرفی قشم به عنوان اولین مرکز گردشگری حلال کشور عصر چهارشنبه در این جزیره برگزار شد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها