ساماندهی واردات برنج و صادرات میوه

 • سه شنبه 23 آبان 1396 10:07
 • شناسه 11867
ساماندهی واردات برنج و صادرات میوه

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت : در فصل ممنوعیت واردات برنج به سر می‌بریم.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت : در فصل ممنوعیت واردات برنج به سر می‌بریم.

به گزارش شبکه ایران کالا ، علی‌اکبر مهرفرد در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه بین‌المللی محصولات پروتئینی (حلال) و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران درباره افزایش 40 درصدی واردات برنج در هفت ماه سال گفت : دلایل افزایش واردات این است که واردات غیررسمی را کنترل کردیم و در ماه‌های بعدی سال، بازار را کنترل و پایش می‌کنیم و کنترل نامحسوس واردات، کنترل برنج داخلی و حمایت از تولید داخل مد نظر ماست.
 مهرفرد با بیان اینکه در زمینه برنج آسیب‌پذیری‌های زیادی داریم، گفت: یکی از این موارد ، اختلاط برنج‌های داخلی و خارجی که به تولید داخل ضربه می‌زند.
وی درباره قاچاق برنج به کشور افزود: اطلاع دقیقی ندارم و باید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این زمینه اظهارنظر کند.
 معاون وزیر جهاد کشاورزی در باره میوه هم گفت: واردات میوه نداریم، تعاونی‌های گیلان و مازندران با یک شرکت نیوزیلندی جهت توسعه بازار کیوی تفاهمنامه‌ای امضا کرده اند اما تاکنون وارداتی انجام نشده است.
 مهرفرد با بیان اینکه تولید سیب درختی مناسب است ، گفت : سازمان مرکزی تعاون روستایی از حدود یک ماه پیش خرید تضمینی سیب درختی درجه سه به قیمت 350 تا 360 را آغاز کرده است و برای حمایت از صادرات سیب به واردکنندگان موز، تسهیلات و مشوق‌های صادراتی برای صادرات سیب اعطا می‌شود.
 معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در باره صادرات فله محصولات هم گفت : بسته‌بندی از بخش‌های مهم است و از همان ابتدا که یک محصول تولید می‌شود، رعایت موارد بهداشتی در بخش تولید، برداشت، انتقال و بسته‌بندی آن لازم است.
 مهرفرد گفت : یکی از مشکلات ما حوزه بسته‌بندی میوه و سبزی است که باید بتوانیم آنها را به صورت مناسب عرضه کنیم تا میزان ضایعات کمتر شود.
 وی با بیان اینکه بحث غذا در دنیا بحث مهمی است، گفت: جمعیت دنیا رو به گسترش است و پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای غذا نیز افزایش پیدا کند.
در منطقه ما نیز بازارهایی مثل بازار عراق، آسیای میانه، افغانستان، روسیه و ... در حال توسعه است.
 مهرفرد با تأکید بر اینکه امروزه اهمیت مسئله بهداشت و سلامت غذا روزبروز بیشتر می‌شود، افزود: این مسئله از نظر باقی‌مانده سموم، آلاینده‌ها، آفلاتوکسین‌ها و ... اهمیت دارد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  در راس سیاست جدید ارزی دولت برای ساماندهی بازار ارز، کنترل عرضه و تقاضا و اشراف بر گردش ارزی و همچنین حذف معاملات زائد و غیرضروری قرار دارد. بانک مرکزی مدعی است که به بخش عمده‌ای از این هدف از طریق سامانه الکترونکی نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) دست یابد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها