دولت 6 درصد بزرگ شد

  • چهارشنبه 24 آبان 1396 10:15
  • شناسه 11926
دولت 6 درصد بزرگ شد

در حالی که بر اساس اصل 44 و دو برنامه پنج ساله چهارم و پنجم باید حجم دولت کاهش می یافت، گزارش مرکز امار نشان میدهد که حجم دولت 6 دصد افزایش یافته است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از مرکز امار ایران، ترکیب نیروهای دولت نشان میدهد که طی سالهای 85 تا 94 تعداد کارکنان دولت از دو میلیون 147 هزار نفر به دو میلیون 330 هزار نفر افزایش پیدا کرده که این میزان افزایش نشان دهنده رشد 6.4 درصدی حجم دولت طی یک دوره 9 ساله است.

قابل ذکر آنکه ای آمار نشان میدهد حتی تجمیع وزارتخانه ها نیز در کاهش تعداد کارکنان دولت موثر نبوده و همچنین خصوصی سازی که یکی از اهداف اصلی آن کاهش حجم دولت و اصلاح ساختار تصدی گری دولتی بود نیز نتوانسته در زمینه کوچک سازی و چابک سازی دولت موثر واقع شود.

لازم به ذکر است مقایسه روند افزایش تعداد کارکنان دولت گویای این نکته است که طی سالهای 85 تا 92 هر ساله حدود 19 هزار نفر به کارکنان دولت افزوده شده در حالی که طی سالهای 92 تا 94 سالانه شاهد رشد 23 هزار نفری در تعداد کارکنان دولت هستیم.

برای دیدن جدول در ابعاد بزرگتر بر روی آن کلیک کنید

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها