ایران بازاری جذاب برای سرمایه گذاران خارجی است

  • پنجشنبه 16 آذر 1396 10:46
  • شناسه 12700
 ایران بازاری جذاب برای سرمایه گذاران خارجی است

رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو با اشاره به استقبال چشمگیر خارجی ها از این دوره از نمایشگاه، ایران را بازاری جذاب برای سرمایه گذاران دیگر کشورها توصیف کرد.

به گزارش سبکه ایران کالا به نقل از ایرنا «عبدالکریم جلالی» با اشاره به برگزاری این نمایشگاه بین المللی در تهران، اظهار داشت، متافو بزرگترین نمایشگاه حوزه فلزات در خاورمیانه به شمار می رود که از نظر وسعت نمایشگاهی امسال 10 درصد نسبت به پارسال رشد کرده است.

به گفته وی، امسال شرکت هایی بزرگ و معتبری از 20 کشور جهان از جمله آلمان، روسیه، انگلستان، فنلاند، ایتالیا، سوئد و فرانسه در نمایشگاه حضور دارند که بازار مستعد کشورمان را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اند.
جلالی افزود،: یکی از شرکت های خارجی حاضر در نمایشگاه، سال گذشته پس از حضور در نمایشگاه ایران متافو، با انجام سرمایه گذاری در کشورمان، کارخانه ای بزرگ احداث کرد که خط تولید آن نیز به بهره برداری رسیده است. شرکت های ایرانی متعددی نیز امسال در نمایشگاه حاضرند که محصولات آنها به دلیل کیفیت بالا، قیمت مناسب و رقابتی بودن به کشورهای آسیایی، اروپایی و حتی آمریکایی صادر می شود.
رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو با اشاره به صادرات فلزات آلیاژی به روسیه، خاطرنشان کرد: شرکت های روسی نیز فولاد آلیاژی و ماشین آلات خود را به ایران صادر می کنند.
وی بیان داشت، روسیه و کشورهای حوزه همسود(CIS) از گذشته در حوزه متالوژی مطرح بوده اند و از فناوری های خاص خود بهره می برند؛ این شرکت ها به تازگی روابط خوبی با شرکت های ایرانی برقرار کرده اند و امسال نیز حضوری پر رنگ در نمایشگاه دارند.
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو از 13 آذرماه در مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شده و میزبان صنعتگران، تولیدکنندگان و دست اندرکاران صنایع متالورژی، فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری از ایران و جهان است.
در این نمایشگاه که  16 آذرماه  پایان می یابد 270 شرکت داخلی و 187 شرکت خارجی توانمندی های صنعتی خود را به نمایش گذاشته اند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها