برداشت تـُرب 8 کیلوگرمی در نی ریز فارس

  • پنجشنبه 16 آذر 1396 10:54
  • شناسه 12702
برداشت تـُرب 8 کیلوگرمی در نی ریز فارس

یک کشاورز نی ریزی در زمین زراعی خود ترب هایی برداشت کرد که وزن برخی از آنها به بیش از 8 کیلوگرم می رسد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا علی عبدی کشاورز منطقه مشکان با تشریح وضعیت کشت این محصول  گفت، هیچ نوع کود و سمی در مرحله داشت این محصول استفاده نکردم و این پدیده تعجب اهالی و کارشناسان را برانگیخته است. 

مسئول واحد زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز نیز در این باره گفت، سبزیجات در سبد غذایی خانوارهای روستایی جایگاه ویژه ای دارد و آنها بیشتر سعی می کنند خود سبزی مورد نیاز خود را تولید کنند. 
مجتبی شعاع افزود، شرایط آب و هوایی منطقه مشکان شهرستان نی ریز و خاک مرغوب این منطقه باعث افزایش ارزش غذایی محصول ترب می شود که این بار در پدیده ای نادر شاهد رشد بیش از اندازه این محصول به افزون بر 8 کیلوگرم هم بوده ایم. وزن یک ترب معمولی حدود 400 گرم است اما در شرایط اقلیمی و محیطی مناسب، این گیاه می تواند به رشد بالاتری برسد اما تولید ترب هایی با وزن های 6 تا 9 کیلوگرم تعجب برانگیز است . 
به گفته وی  ترب های بزرگ بازار چندان مورد پسند مردم نیست اما نشان دهنده مهیا بودن شرایط منطقه مشکان برای پرورش این نوع سبزیجات است. 
ترب سفید و سیاه به خاطر طبیعت گرم و خشک و کم کالری بودن آن و موثر در دفع سنگ های صفراوی و خاصیت برگ ها در هضم سریع غذا دارای اهمیت ویژه ای است. 
مشکان در فاصله 65 کیلومتری شمال شرقی نی ریز واقع شده است. 
شهرستان نی ریز در فاصله 192 کیلومتری شرق شیراز قرار دارد. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها