کاهش بارش در ۲۴ استان/گیلان پربارش‌ترین

  • یکشنبه 10 دی 1396 18:38
  • شناسه 13499
کاهش بارش در ۲۴ استان/گیلان پربارش‌ترین

از ابتدای مهر تا ۲۸ آذرماه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته،‌ ۲۴ استان کشور با کاهش بارش مواجه بودند.

از ابتدای مهر تا ۲۸ آذرماه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته،‌ ۲۴ استان کشور با کاهش بارش مواجه بودند.

Related image

به گزارش شبکه ایران به نقل از وزارت نیرو،  شرکت مدیریت منابع آب ایران در اطلاعات ارسالی خود بر اساس آخرین آمار ثبت شده در ایستگاه های باران سنجی کشور اعلام کرد: در سه ماهه پائیز امسال یعنی از ابتدای مهرماه تا ۲۸۸ آذرماه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ‌ ۲۴ استان کشور شامل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ‌اردبیل، اصفهان، ‌ البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، جنوبی، رضوی، ‌خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد با کاهش بارش مواجه بودند.

 

در مقایسه با سال گذشته، استان های اصفهان با ۸۸ درصد، قم با۷۹ درصد و خراسان جنوبی با ۷۳ درصد بیشترین کاهش  بارش را داشته اند.

بر اساس این گزارش، میزان بارش ها در سه ماهه پائیز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در ۷ استان ایلام، بوشهر، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، گلستان و هرمزگان با افزایش بارش روبرو بوده است. این در حالی است که در مقایسه با سال گذشته، استان های هرمزگان با ۴۶۷ درصد، بوشهر با ۲۵۲ درصد و کرمانشاه با ۱۱۸ درصد بیشترین افزایش بارش داشته اند.   در سه ماهه پائیز امسال از ابتدای مهرماه تا ۲۸ آذرماه جاری استان های گیلان با ۳۲۴ میلیمتر، مازندران با ۲۲۱ میلیمتر و گلستان با ۱۳۳ میلیمتر بیشترین بارش ها را در کشور داشته اند.

استان های خراسان جنوبی با یک میلیمتر، سیستان و بلوچستان و یزد با ۲ میلیمتر و اصفهان با ۳ میلیمتر بارش جزو کم بارش ترین استان های کشور در پائیز سالجاری بودند.

پایان خبر/.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها