خرید ۵۰ هزار تن شکر سفید از کارخانجات قند چغندری

  • سه شنبه 19 دی 1396 10:36
  • شناسه 13746
خرید ۵۰ هزار تن شکر سفید از کارخانجات قند چغندری

شرکت بازرگانی دولتی ایران در جهت حمایت از کشاورزان و پشتیبانی از تولید چغندرقند و تأمین ذخایر راهبردی شکر خود، مرحله‌ی اول خرید بخشی از شکر سفید تولیدی کارخانجات قند چغندری در کشور را از ابتدای هفته جاری آغاز کرد.

شرکت بازرگانی دولتی ایران در جهت حمایت از کشاورزان و پشتیبانی از تولید چغندرقند و تأمین ذخایر راهبردی شکر خود، مرحله‌ی اول خرید بخشی از شکر سفید تولیدی کارخانجات قند چغندری در کشور را از ابتدای هفته جاری آغاز کرد.

خريد 50 هزار تن شکر سفيد از کارخانجات قند چغندري

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از از روابط عمومي شرکت بازرگاني دولتي ايران، مدير طرح راهبري زنجيره‌ي تأمين کالاي شکر گفت: با توجه به افزايش ميزان توليد چغندر قند امسال‌ ، که رسيدن به خودکفايي در تأمين قند و شکر مورد نياز کشور را نويد مي‌دهد، بخشنامه خريد مقدار50 هزار تن شکرسفيد استحصالي ازجانب کارخانه‌هاي قند چغندري به شرکت‌هاي غله و خدمات بازرگاني استان‌ها ابلاغ شده است.
علي‌رضا فياضي تشريح کرد: در اين جهت، قرارداد مرحله‌ي اول خريد به ميزان 50 هزار تن شکر سفيد توليدداخلي از تعداد 26 کارخانه قند چغندري، که امسال‌ از کشاورزان چغندرقند خريداري کرده‌اند، ازجانب شرکت‌هاي غله و خدمات بازرگاني استان‌ها تنظيم و منعقد شده است.
مشاور معاون وزيرجهادکشاورزي تصريح کرد: ميزان شکر سفيد قابل خريداري از هر کارخانه با هماهنگي انجمن صنفي کارخانجات قند و شکر کشور و بر حسب ميزان خريد چغندرقند از کشاورزان تعيين و به شرکت‌هاي غله و خدمات بازرگاني استان‌ها جهت انجام عمليات خريد ابلاغ شده است.
مدير طرح راهبري زنجيره‌ي تأمين‌کالاي شکر شرکت بازرگاني دولتي ايران تصريح کرد: امسال‌ ميزان توليد چغندر قند کشور به بيش از 7 ميليون و 500 هزار تن رسيده است که رکوردي بي‌سابقه در کشور است.
فياضي افزود: با توجه به ميزان چغندرقند توليد شده، پيش بيني مي‌شود که امسال 9/1 ميليون تن شکر درکشور توليد شود، که با توجه به نياز مصرفي 2/2 ميليون تني سالانه، وارد مرحله‌اي از خودکفايي در تامين اين کالاي اساسي شده‌ايم. 
وي با بيان اينکه در گذشته بيش از50 درصد شکر مورد نياز مصرفي کشور از طريق واردات تأمين مي‌شد، گفت: در سال‌هاي نه چندان دور بالغ بر يک ميليون تن شکر خام وارد کشور مي‌شد.
فياضي افزود: با تدابير دولت و برنامه‌هاي وزارت جهادکشاورزي در زمينه افزايش خوداتکايي ملي و تحقق سياست‌هاي اقتصادمقاومتي، امسال‌ حدود 90 درصد ازکل نياز کشور به شکر از طريق توليد داخلي و تنها 10درصد از محل واردات تأمين خواهد شد.

پایان خبر/.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها