شبکه توزیع آب شرب زاهدان به وضعیت پایدار بازگشت

  • دوشنبه 27 فروردین 1397 19:19
  • شناسه 26849
شبکه توزیع آب شرب زاهدان به وضعیت پایدار بازگشت

مدیر عامل آبفای سیستان و بلوچستان از بازگشت وضعیت پایدار به شبکه توزیع آب شرب زاهدان و رفع مشکلات پیش آمده درپی وقوع طوفان دو شب گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه ایران کالا و  به نقل از وزارت نیرو، محسن میرادی مدیر عامل آبفای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بر اثر گردباد، جریان برق خط انتقال آب چاه نیمه به زاهدان در محل ایستگاه شماره 2 واقع در سه راهی دشتک قطع شده بود، گفت: این مشکل برطرف شده و شبکه آبرسانی به شهر زاهدان فعال و به شرایط پایدار رسیده است.

 

میرادی گفت : در این حادثه که در کیلومتر 90 جاده زابل رخ داده بود، موجب سقوط 30 تیر برق، پاره شدن خطوط انتقال برق و آسیب به سازه ها و ساختمان ها شده بود که توسط اکیپ های امدادی و نیروی مردمی بازسازی و تعمیر شد.

به گفته مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان در پی وقوع این حادثه، تیم های ارزیاب به منطقه ارسال و ساعت 9 شب کار تعمیر و بازسازی آغاز شد؛ این حادثه در کمتر از 21 ساعت مشکل این خطوط رفع شد و صبح امروز کل شهر زاهدان دارای شبکه پایدار شد.

میرادی همچنین گفت : این علمیات با حدود 100 نفر اکیپ امدادی انجام شد که حدود یک و نیم کیلومتر با حفر 30 چاله به عمق 1.8 متر در کمتر از 21 ساعت یک کار جهادی بود.
وی به همراهی مردم زاهدان هم اشاره کرد و گفت : این عملیات یک تجربه گرانقدر بود و اطلاع رسانی خوب و گسترده ای در این زمینه صورت گرفت. در این مدت حدود 95 دستگاه تانکر آب برای تامین آب شرب در مناطق مختلف زاهدان مستقر شد و مردم با صعه صدر همکاری کردند و هیچگونه تنش و اتفاقی در شهر زاهدان رخ نداد.

 طوفان در صبح جمعه 24 فروردین در نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان، مردم را با مشکلات جدی روبرو کرد و در پی آن موجب سقوط درختان در برخی خیابان ها و وارد آمدن خسارت و قطعی برق و آب برخی مناطق شده بود. این استان که به عنوان پهناورترین استان کشور شناخته می شود با توجه به وضعیت جغرافیایی خاص خود، چندین مخاطره طبیعی از جمله سیل، زلزله، طوفان و غیره را به یکباره با هم تجربه می کند.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها