نخستین محموله نفت کارون ایران به اسپانیا فروخته شد

 • چهارشنبه 16 خرداد 1397 01:00
 • شناسه 28662
 نخستین محموله نفت کارون ایران به اسپانیا فروخته شد

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از دو مقام آگاه گزارش داد که ایران نخستین محموله نفت تولید شده از میدان نفتی غرب کارون را به شرکت رپسول اسپانیا فروخته است.

به گزارش شبکه ایران کالا ، رویترز در گزارش خود از دهلی نو و آنکارا افزود: این اقدام نشانگر تمایل تهران به افزایش صادرات نفت خود به رغم تهدید قریب الوقوع ازسرگیری تحریم هاست.
این مقام های آگاه که نام و سمت آنها ذکر نشده است؛ افزودند: ایران نفت خام غرب کارون را به عنوان نفت پارس بازاریابی کرده و به فروش می رساند.
یکی از این منابع آگاه به رویترز گفت: رپسول با خرید مقدار 500 هزار بشکه نفت خام پارس به صورت تک محموله موافقت کرده است.
شرکت اسپانیایی رپسول که این محموله را به همراه نفت سنگین ایران بارگیری خواهد کرد، قصد دارد آن را در هفته جاری یا اوایل هفته آینده به مقصد انتقال دهد.
شرکت ملی نفت ایران قبلا نمونه های نفت سنگین استخراج و تولید شده از میدان های نفتی غرب کارون واقع در جنوب غرب ایران را در اختیار برخی مشتریان قرار داده است.
سخنگوی رپسول گفت که این شرکت در باره محموله های تکی، اظهارنظر نمی کند.
منابع آگاه ماه گذشته به رویترز گفتند: تولید روزانه نفت ایران از این میدان ها در سال گذشته (2017) تقریبا دو برابر شده و به 300 هزار بشکه رسیده است.
خبرگزاری وزارت نفت ایران (شانا) نیز روز یکشنبه گزارش داد: میزان صادرات این کشور در ماه گذشته (مه) به سطح 2 میلیون و 700 هزار بشکه در روز رسیده که از هنگام لغو تحریم های بین المللی علیه تهران در سال 2016 تاکنون بیسابقه است. این کشور در ماه گذشته روزانه 2 میلیون و 400 هزار بشکه نفت خام و 300 هزار بشکه میعانات گاز طبیعی نیز صادر کرده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها