۲ هزار مگاوات کمبود برق در زمان پیک مصرف

 • دوشنبه 21 خرداد 1397 19:12
 • شناسه 28905
۲ هزار مگاوات کمبود برق در زمان پیک مصرف

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به کمبود ۲ هزار مگاواتی برق در زمان پیک مصرف، گفت: از پرمصرف‌ها تقاضا داریم که در این ایام مراعات کرده و به کمک بقیه مردم بیایند.

به گزارش ایران کالا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، داوود فرخ زاد درباره تامین برق در زمان پیک امسال اظهار داشت: وزارت نیرو اقدامات مناسبی را برای کنترل این ایام از چندماه قبل شروع کرده است و هم‌اکنون آمادگی لازم در صنعت برق برای تامین برق مشترکان وجود دارد.

وی افزود: برق کشور از دو بخش حرارتی و آبی تامین می شود که در حوزه حرارتی تعمیرات نیروگاهی به‌خوبی انجام شده و ظرفیت کامل تولید نیروگاه های حرارتی در حال حاضر مهیا و در مدار است.

فرخ زاد با بیان اینکه هم‌اکنون در بخش برق‌آبی ۳ هزار مگاوات کمبود داریم اضافه کرد: این کمبود قبلا ۴۵۰۰ مگاوات بود که خوشبختانه با بارندگی های اخیر بخشی از آن جبران شد و به‌دنبال این هستیم تا بخشی دیگر را با حرارتی جبران کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به اینکه تمام ادارات دولتی موظف شده اند که پایان زمان اداری سیستم سرمایشی خود را خاموش کنند، تصریح کرد: در راستای صرفه جویی مشوق های نیز برای صنایع ابلاغ شده و روشنایی معابر هم کنترل شده است.

وی گفت: انتظار داریم مردم همانند گذشته با قرار دادن درجه وسایل سرمایشی بین ۲۳ تا ۲۶ درجه و خاموش کردن لامپ‌های اضافی همراهی کنند تا امسال هم از ایام پیک عبور کنیم.

فرخ زاد با خطاب قرار دادن پرمصرف ها ادامه داد: تقاضا داریم بخش کوچکی از مردم که جزو پرمصرف‌ها هستند در این ایام مراعات کرده و به کمک بقیه مردم بیایند که اگر فقط 10 درصد در این زمینه با ما همکاری داشته باشند می توانیم از 2 هزار مگاوات کسری در تولید برق گذر کنیم و شرایط مطلوبی را در تابستان داشته باشیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها