حضور فعال ایران در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی بلگراد

 • دوشنبه 13 آذر 1396 09:47
 • شناسه 12581
 حضور فعال ایران در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی بلگراد

حضور فعال و چشمگیر سفارت ایران در صربستان در شانزدهمین بازار بین المللی خیریه که روز یکشنبه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی بلگراد و با شرکت بیش از 40 سفارتخانه مقیم برگزار شد، توجه ویژه بازدیدکنندگان از این بازار را به خود جلب کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، این نمایشگاه هر ساله در آستانه سال نو میلادی در پایتخت صربستان به منظور کمک به نیازمندان و آشنایی با فرهنگ و آثار تمدنی دیگر کشورها از سوی باشگاه بین المللی زنان ( International Women Club ) در بلگراد و مشارکت سفارت خانه های مقیم برگزار می شود.
غرفه ایران در بازارچه بین المللی پایتخت صربستان امروز یکشنبه با به نمایش گذاشتن صنایع دستی، آثار مینیاتوری و خطاطی، آثار هنری استاد فرشچیان و دیگر آثار تاریخی و فرهنگی ایران در کنار محصولات تولیدی کشورمان همچون پسته و زعفران به همراه انواع غذاها و شیرینی های متنوع سنتی و اصیل که با مشارکت فعال بانوان ایرانی مقیم بلگراد تهیه شده بود با استقبال کم نظیر بازدیدکنندگان صرب و اتباع دیگر کشورهای شرکت کننده روبرو شد.


علاقه و احترام ویژه مردم صربستان به فرهنگ، تمدن و مردم ایران از جمله دیگر دلایل حضور و استقبال گسترده و کم نظیر از غرفه کشورمان بود.
رایزنی فرهنگی و دیگر نهادهای جمهوری اسلامی در بلگراد در برگزاری غرفه ایران در این نمایشگاه با سفارت کشورمان همکاری نزدیکی داشتند.
نمایشگاه بازار خیریه که توسط باشگاه بین المللی زنان و همسران سفرای کشورهای مقیم در صربستان هر ساله در نمایشگاه بین المللی بلگراد برگزار می شود در آن محصولات سنتی، سوغات و همچنین مواد غذایی ملی به معرض نمایش و فروش گذاشته می شود.
بازارچه بین المللی خیریه بلگراد فرصتی برای مراودات فرهنگی بین اتباع کشورهای مختلف و تقویت حس نوع دوستی و کمک به مردم نیازمند است.
درآمدهای حاصل از فروش غذاهای سنتی و تولیدات صنایع دستی کشورهای شرکت کننده در این بازارچه یک روزه برای کمک به قشر نیازمند در صربستان اختصاص می یابد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  در راس سیاست جدید ارزی دولت برای ساماندهی بازار ارز، کنترل عرضه و تقاضا و اشراف بر گردش ارزی و همچنین حذف معاملات زائد و غیرضروری قرار دارد. بانک مرکزی مدعی است که به بخش عمده‌ای از این هدف از طریق سامانه الکترونکی نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) دست یابد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها