بازدید رئیس جمهوری اسلوونی از غرفه صنایع دستی و غذاهای سنتی ایران

 • دوشنبه 13 آذر 1396 09:47
 • شناسه 12582
 بازدید رئیس جمهوری اسلوونی از غرفه صنایع دستی و غذاهای سنتی ایران

رئیس جمهوری اسلوونی با حضور در غرفه صنایع دستی و غذاهای سنتی ایران از محصولات فرهنگی، هنری، صنایع دستی و غذاهای سنتی کشورمان در نمایشگاه «سیلا» در بانیالوکا بازدید کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، 'بروت پاخور' در نمایشگاه و بازارچه بین المللی موسوم به «سیلا» در گفت وگوی کوتاه با 'مرتضی درزی رامندی' سفیر کشورمان در اسلوونی صنایع دستی و هنری در غرفه ایران را تداعی کننده خاطره خوش سفرش به تهران در سال گذشته توصیف کرد و آن را سفری به یادماندنی خواند.
غرفه‌های محصولات فرهنگی، هنری، صنایع دستی و غذاهای سنتی ایران، امسال نیز در بیست و چهارمین نمایشگاه و بازارچه بین‌المللی اسلوونی موسوم به «سیلا» با استقبال گسترده بازدیدکنندگان اسلوونیایی و خارجی مقیم لوبلیانا مواجه شد.
بیست و چهارمین نمایشگاه و بازارچه بین‌المللی اسلوونی موسوم به «سیلا» با هدف کمک به امور خیریه با حضور انجمن‌های خارجی و مؤسسات فرهنگی، اجتماعی اسلوونی و تعدادی از سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های دیپلماتیک مقیم از 36 کشور خارجی از جمله ایران در سالن هتل یونیون شهر لوبلیانا پایتخت اسلوونی، برگزار شد.


امسال نیز جمهوری اسلامی ایران همچون روال چند سال اخیر با اهداف بشر‌دوستانه و به منظور به نمایش گذاشتن بخشی از ویژگی ها و ابعادی از فرهنگ، تاریخ، تمدن، هنر و سنن کشورمان با عرضه برخی محصولات فرهنگی، هنری و صنایع دستی در این نمایشگاه حضوری فعال داشت.
صنایع دستی و هنری ایران شامل محصولاتی مانند قالی، گلیم، خاتم‌کاری، مینا کاری، قلم‌زنی، قلم‌کاری، پته دوزی، سفال، عروسک، ویترای، صنایع چرمی، مسی و برنجی از جمله محصولات ارائه شده در غرفه ایران در این نمایشگاه یک روزه بود.
در بخش دیگری از این نمایشگاه که به غرفه‌های غذاهای سنتی کشورها اختصاص یافته بود، برخی از غذاها، پیش غذاها، دسر و آش‌های سنتی کشورمان و همچنین برخی از محصولات غذایی و کشاورزی ایران مانند زعفران، پسته، خرما و نبات نیز در معرض دید مراجعه کنندگان قرار گرفت که با استقبال کم نظیری مواجه شد.
این سومین سال حضور ایران در این نمایشگاه و بازارچه بین المللی است. پس از استقبال سال های گذشته از غرفه ایران، سفارت کشورمان امسال نیز با هدف مشارکت در امور خیریه و همچنین معرفی فرهنگ و تمدن کهن ایران در نمایشگاه و بازارچه خیریه سال جاری در شهر لوبلیانا پایتخت اسلوونی شرکت کرد.
انجمن بین‌المللی زنان اسلوونی (SILA-IWCL) برگزارکننده این نمایشگاه و بازارچه است و بخشی از درآمد حاصل از فروش محصولات ارائه شده در غرفه‌های شرکت کننده ، صرف امور خیریه می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  در راس سیاست جدید ارزی دولت برای ساماندهی بازار ارز، کنترل عرضه و تقاضا و اشراف بر گردش ارزی و همچنین حذف معاملات زائد و غیرضروری قرار دارد. بانک مرکزی مدعی است که به بخش عمده‌ای از این هدف از طریق سامانه الکترونکی نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) دست یابد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها