واردات چمدانی صنایع دستی چینی به ایران

 • چهارشنبه 02 خرداد 1397 18:16
 • شناسه 28280
واردات چمدانی صنایع دستی چینی به ایران

مدیرعامل اتحادیه تعاونی صنایع دستی تهران: در بازار نقش جهان اصفهان که مرکز صنایع دستی جهان است­ صنایع دستی وخاتم چین به وفور دیده می شود .

واردات چمدانی صنایع دستی چینی به ایران

مدیرعامل اتحادیه تعاونی صنایع دستی تهران: در بازار نقش جهان اصفهان که مرکز صنایع دستی جهان است­ صنایع دستی وخاتم چین به وفور دیده می شود .

صادرات چمدانی صنایع دستی چینی به ایران

خاطره رضایی گفت: در حوزه معرق ومنبت نزدیک به 25 کارگاه در استان تهران و حومه ­وجود دارد البته اکثر کارگاهها بدون مجوز و خانگی مشغول به کار هستند.
وی ادامه داد: بیشترین صادرات معرق و منبت به ­کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عراق، امارت ،کویت عمان و سوریه ­و کشورهای اروپایی مانند آلمان و کانادا است .
وی با اشاره به اینکه باید به این رشته از صنایع دستی به عنوان کارگاههای زود بازده بنگریم گفت: این حرفه جزو دسته هایی از صنعت است که قابلیت ارز اوری دارد و در کل صنایع دستی مانند قلم زنی ، ظروف مسی، نقره و طلا از جمله صنایع دستی ­معروف ایرانی هستند که بسیاری از کشورها علاقه زیادی به انها دارند.
رضایی افزود: یکی از مشکلات ما در حوزه صنایع دستی که از سال 93 با ان روبرو بودیم قطع بیمه افراد مشغول به کار است که باعث شده بسیاری از افراد از این حرفه دست بکشند.
وی ادامه داد: مرجع صدور مجوز در بخش تعاونی ها باید اتحادیه تخصصی باشد اما وزارت ارشاد، صنعت و معدن و تجارت، وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی در صدور مجوز برای تاسیس تعاونی صنایع دستی ­دخیل هستند که اختلاف سلیقه بین دستگاهها تعاونی ها را دچار مشکل کرده است.
رضایی افزود : صنایع دستی از شغل های است که همه می توانند در خانه هم مشغول به کار شوند.
وی تصریح کرد: در حوزه چوب ورود مستقیم صنایع دستی از چین نداریم و بیشتر به صورت قاچاق وارد می شود ­و بیشتر از افغانستان،ازبکستان و تاجیکستان و... است.
وی تصریح کرد: خاتم شیراز که یکی از­ برندهای­ معروف ایران است اما اکنون کشور چین در زمینه خاتم برند سازی کرده و دیگر هیچ کشوری از ما خاتم نمی خرد.
وی تصریح کرد: صادرات چمدانی مشکل اصلی صنایع دستی کشورمان است که نداشتن پنجره نظارتی و قانونی در بحث تولید، صادرات و واردات صنایع دستی نقص بزرگی در این بازار است.
وی افزود: کارگاههای کشور چین صنایع دستی کشور ما را تولید و وارد کشورمان می کند .

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها