ساخت لیوان هوشمند با قابلیت اندازه گیری قند خون در پارک علم و فناوری گلستان

  • شنبه 11 آذر 1396 17:18
  • شناسه 12502
ساخت لیوان هوشمند با قابلیت اندازه گیری قند خون در پارک علم و فناوری گلستان

ابراهیم نژاد مدیر عامل شرکت دانش بنیان آریاتراشه گلستان گفت : این شرکت موفق شده لیوان هوشمندی بسازد که با استفاده از سنسورهای بکار رفته در قطعه زیرین آن دمای مایع داخل لیوان و همچنین میزان قند خون بیماران دیابتی را نشان دهد .

به گزارش  شبکه ایران کالا و به نقل از تیترآزاد، مهدی ابراهیم نژاد مدیر عامل شرکت دانش بنیان آریاتراشه گلستان با ضمن تشریح فعالیت های این شرکت در زمینه تولید تجهیزات الکترونیک، افزود: آخرین طرحی که روی آن کار کردیم لیوان هوشمند است که یک ایده  جدید به شمار می رود .

وی در تشریح این اختراع گفت : این لیوان دارای قطعه ایست که به ته آن وصل می شود و دارای ماژول بلوتوث و وای فای می باشد که می تواند به تلفن های همراه اندرویدی وصل شود و دمای درون لیوان را لحظه به لحظه گزارش دهد .

ابراهیم نژاد ادامه داد : همچنین این امکان وجود دارد که یک سلف بانک تعریف کنید و زمانی که دمای مایع داخل لیوان به حد دلخواه رسید به شما آلارم دهد 

این مخترع گلستانی همچنین گفت : از دیگر قطعاتی که به این لیوان وصل است همزنی می باشد که مایع را هم می زند و المنتی که کار سرد کردن و گرم کردن مایع داخل لیوان را انجام می دهد ، همچنین برای پیشرفته تر کردن این لیوان سنسور اندازه گیری قند خون برای بیماران دیابتی نیز تهیه دیده شده است .

ابراهیم نژاد با بیان اینکه برای جلوگیری از آبخوردگی، شارژ باتری این لیوان بصورت بی سیم است افزود: این طرح مورد آزمایش قرارگرفته نتیجه قابل قبولی کسب کرده است اما ساخت این لیوان بصورت صنعتی و تجاری هزینه زیادی دارد و باید با کارخانه شیشه سازی و آلومینیم سازی صحبت کنیم و فعلا طرح اولیه در ازمایشگاه ساخته شده است .

دستگاه از کار اندازنده ماشین ها

مدیر عامل اریاتراشه گلستان به طرح دیگر این شرکت اشاره کرد و گفت : این طرح با همکاری نیروی انتظامی انجام شده و به این صورت است که این دستگاه قادر است قبل از عملیات پلیس یا زمانی که هنوز پلیس به مکان مورد نظر نرسیده ، وقتی روشن می شود با پخش امواج در فضا ، بقیه ماشین ها را از کار می اندازد .

مهندس ابراهیم نژاد بیان کرد : تمام خودروهایی که بعد از سال 88 در داخل کشور تولید شدند و همه ماشین های خارجی به این دستگاه واکنش مثبت نشان می دهند و در هنگام روشن شدن آن بقیه از کار می افتند و این برای نیروهای نظامی و امنیتی خیلی مفید است که از زمان استفاده کنند .

دستگاه هوشمند سازی سیستم روشنایی
وی به طرحی دیگری در خصوص هوشمند سازی سیستم روشنایی اشاره کرد و گفت: در این طرح سیستم روشنایی را می توان با بلوتوث و وای فای از طریق گوشی کنترل کنید و سیستمی که ما ارائه کردیم با ریموت است که مخصوصا برای بیماران و بیمارستانهایی که معلول حرکتی دارند کاربردی است که سیستم روشنایی اتاق را خود بیمار می تواند با این سیستم کنترل کند .

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها