قیمت نهاده‌های تولید کالا‌های اساسی کشاورزی افزایش نمی‌یابد

  • سه شنبه 28 فروردین 1397 16:08
  • شناسه 26892
قیمت نهاده‌های تولید کالا‌های اساسی کشاورزی افزایش نمی‌یابد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با یکسان سازی نرخ ارز، افزایش قیمتی در نهاده‌های تولید کالا‌های اساسی در بخش کشاورزی نخواهیم داشت.

به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل  از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در آئین تجلیل از معاون سابق امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: حسن رکنی با بهره برداران،سرمایه گذاران و کارآفرینان بخش امور دام که سهم بالایی در تولید و ارزش افزوده بخش کشاورزی دارند، تعامل مثبت و سازنده ای داشته است و امیدوارم این تعامل در دوره معاونت دکتر رضایی در امور تولیدات دامی ادامه و توسعه یابد.


حجتی  با بیان این که نهاده های کالاهای اساسی در بخش کشاورزی مانند ذرت و کنجاله سویا عمدتا در صنعت دام و طیور مصرف می شود، گفت: این نهاده ها سهم بالایی در قیمت تمام شده کالاهای اساسی دارند و به خاطر آن که قیمت کالاهای اساسی از افزایش نرخ ارز از حدود ۳۸۰۰ تومان (مبادله ای) به ۴۲۰۰ تومان متاثر نشود، دولت تصمیم گرفت با اختصاص تفاوت نرخ ارز،از افزایش قیمت کالاهای اساسی جلوگیری کند.


حجتی با اشاره به این که قیمت کنجاله سویا،دانه های روغنی و ذرت در بازارهای جهانی در حال افزایش است،گفت: با تصمیم اخیر دولت، افزایش قیمتی در نهاده های تولید کالاهای اساسی در بخش کشاورزی به خاطر یکسان سازی نرخ ارز نخواهیم داشت.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها