تجاری‌سازی فناوری‌های پهپاد با ورود بخش خصوصی شتاب می‌گیرد

 • سه شنبه 08 خرداد 1397 15:47
 • شناسه 28430
تجاری‌سازی فناوری‌های پهپاد با ورود بخش خصوصی شتاب می‌گیرد

معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور گفت: تجاری‌سازی فناوری‌ها نیازمند وجود زیرساخت مساعد برای فعالیت بخش خصوصی است و ورود توانمندی‌های فناورانه حوزه پهپاد با نقش‌آفرینی بخش خصوصی شتاب می‌گیرد.

 •  به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایسنا سورنا ستاری در افتتاح نخستین مرکز نوآوری پهپادهای تجاری اظهار کرد: با نقش‌آفرینی بخش خصوصی در صنعت و فناوری پهپادها، تجاری‌سازی و ورود فناوری‌های این حوزه با شتاب بیش‌تری وارد زندگی مردم می‌شود.

ستاری در افتتاح نخستین مرکز نوآوری پهپاد

ستاری با بیان این‌که از این دست مراکز نوآوری در دیگر حوزه‌های فناوری نیز شکل می‌گیرد، اظهار کرد: این حوزه با توجه به رشد شتابان و فناوری‌های خاص و نوآوری و نیز ضرورت وجود آن در کشور با توجه به افق روشن آن، جزو اولویت‌های اصلی حوزه فناوری است و باید با ایجاد زیرساخت لازم زمینه و نیز ساختارسازی بخش خصوصی ورود توانمندی‌ها به بازار فراهم شود.
حمایت از طرح‌های فناور حوزه پهپاد
برزگر، مدیر مرکز نوآوری پهپادهای تجاری نیز اظهار کرد: این نخستین مرکز تخصصی در حوزه نوآوری و فناوری‌های پهپادها است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از نوآوری‌ها و ایده‌های فناورانه این حوزه که دارای ظرفیت تجاری‌سازی باشند، حمایت می‌کند.
وی با اشاره به حمایت بیش از 30 پروژه نوآور در این مرکز نوآوری، افزود: در این مرکز، ایده‌هایی که توسط گروه‌های نوآور ارائه می‌شود و توانایی حرکت به سوی بازار تجاری را دارند، حمایت می‌شوند و با شعبه‌هایی که در دانشگاه‌ها ایجاد شده، بخش قابل توجهی از این ایده‌ها وارد بازار تجاری‌ شدند.
تولید پهپادهای تجاری با قابلیت عرض بین‌المللی
منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری با اشاره به ظرفیت این مرکز برای حمایت از تولید پهپادهای تجاری برای بازارهای بین‌المللی گفت: این مرکز نوآوری با تلاش برای بهره‌مندی از تمامی قابلیت‌ها می‌تواند قابلیتی ایجاد کند تا پهپادهایی با قابلیت‌های ویژه تولید شود که با نگاه تجاری به بازارهای بین‌المللی، به  مشتریان خارج از کشور عرضه شود.
منطقی به محصولات و پروژه‌های مستقر در این مرکز نوآوری اشاره کرد و گفت: بخشی از این پروژه‌ها، برگزیده‌های مسابقات پهپادی هستند که این مرکز با همکاری بخش خصوصی از آنان برای تجاری‌سازی محصولاتشان در قالب یک شرکت دانش‌بنیان حمایت می‌کند. دومین گروه پهپادهایی هستند که تولید شده‌اند و در بخش‌های گوناگون استفاده می‌شوند.
وی ادامه داد: این مرکز برای تمامی فعالان این عرصه یک زنجیره تأمین ایجاد می‌کند به طوری‌که تولید و ساخت پهپاد اقتصادی و به‌صرفه باشد.
بازدید از مرکز نوآوری ولنس
بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور همچنین از مرکز نوآوری ولنس (wellness) دیدن کرد. این مرکز نوآوری از تمامی ایده‌ها و فناوری‌هایی که در حوزه بهبود کیفیت و سبک زندگی و سلامت فعالیت دارند، حمایت می‌کند. تجهیزات و خدمات ولنس، بر اساس مدل‌های گوناگونی افراد را در مقیاس‌های چندبعدی مورد ارزیابی قرار می‌دهد واحد ارزیابی هولوگرام و تجهیزات موجود در این مرکز، می‌تواند تصویر مناسبی از وضعیت سلامتی و سبک زندگی افراد و راه‌کارهای بهبود آن ارائه کند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها