تجمیع سهام عدالت، به تعاونی ها ضرر می زند

 • چهارشنبه 23 خرداد 1397 11:02
 • شناسه 28979
تجمیع سهام عدالت، به تعاونی ها ضرر می زند

رییس اتاق تعاون ایران گفت: اینکه تعاونی های سهام عدالت به صندوق های سرمایه گذاری تبدیل شود، به بخش تعاون صدمه جدی می زند.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، بهمن عبداللهی در نشست هم اندیشی تعاونگران افزود: قوانینی که در چارچوب اصلاح بخش تعاون در مجلس در سال های گذشته به تصویب رسیده قوانین مترقی بودند؛ بنابراین از نظر ظرفیت های قانونی در بخش تعاون کاستی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: مشکل اصلی شیوه اجرای این قوانین است که از نمایندگان مجلس انتظار می رود نظارت بر حسن اجرای این قوانین را پیگیری کنند.
عبداللهی توسعه کمی در بخش تعاون را مطلوب خواند و با تاکید بر ضرورت تعمیق فعالیت تعاونی ها در کشور و گرفتن سهم بیشتر از اقتصاد ملی، یکی از راه ها برای کیفی سازی فعالیت های تعاونی و توسعه این بخش را تعاونی های سهام عدالت عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، بیستم خردادماه سازمان خصوصی سازی از واریز 32 هزار میلیارد ریال سود سهام عدالت برای بیش از 38 میلیون و 800هزار مشمول این طرح خبر داد.
تاکنون بیش از 42میلیون نفر از مشمولان به سامانه سهام عدالت مراجعه و خدمات گرفته و 39 میلیون و 400 هزار نفر شماره شبای بانکی خود را به این سامانه وارد کرده‌اند.
بقیه مشمولان تا پایان خردادماه وقت دارند شماره شبای حساب بانکی خود را در این سامانه ثبت کنند. آنان نیز از نیمه اول تیرماه امسال سود سهام عدالت خود را دریافت می کنند.

افزایش شمار تعاونگران به 50 میلیون نفر با حفظ تعاونی های سهام عدالت
رییس اتاق تعاون ایران گفت: نزدیک به 17 میلیون نفر در تعاونی ها عضوند که اگر تعاونی های سهام عدالت حفظ شود و مجلس در این زمینه یاری کند این رقم به بیش از 50 میلیون نفر می رسد. 
عبداللهی ادامه داد: بخش تعاون برای رسیدن به سهم 25درصدی از اقتصاد ملی فاصله زیادی دارد که برای کاهش این فاصله باید بر سرعت حرکت اضافه کرد. 
بخش تعاون در طول حیات خود بویژه هشت سال دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و بعد از آن ثابت کرده است بحران ها را با عقبه مردمی خود حل و فصل می کند.
به گفته وی، تعاون یک پدیده اقتصادی– اجتماعی مبتنی بر مشارکت آحاد مردمی در فعالیت های اقتصادی و نزدیک ترین بخش به روح اقتصاد مقاومتی است.
نشست هم اندیشی تعاونگران عصر امروز در سالن جلسات غدیر اتاق تعاون ایران برگزار شد. 
در این نشست، رییس اتاق تعاون ایران، اعضای هیات نمایندگان اتاق، مدیران برخی اتحادیه ها، روسای اتاق های تعاون سراسر کشور و چند نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها