کمبود بازار فروش و صادرات مهمترین چالش صنایع دستی است

 • چهارشنبه 23 خرداد 1397 11:10
 • شناسه 28984
کمبود بازار فروش و صادرات مهمترین چالش صنایع دستی است

دبیرکل مجمع هنرمندان صنایع دستی کشور کمبود بازار فروش و نبود صادرات صنایع دستی را مهمترین چالش این حوزه دانست.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا ، علی بختیاری  در چهارمین 2 سالانه داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی که در موزه فرش برگزار شد از 11 هنرمند تجلیل کرد و گفت: نشان ملی خواسته و مطالبه تعدادی از هنرمندان بود که در دولت 11 و 12 تحقق یافت.

وی با بیان اینکه هم اکنون پیگیر 2 نشان جغرافیایی آبگینه تهران و منبت آباده هستیم اظهارداشت: پنج نشان ملی صنایع دستی در رشته های مختلف هنری در حال کسب شدن است. 
بختیاری ادامه داد: با وجود این نشان ها در آینده نه چندان دور می توانیم چالش های پیش رو را مرتفع و آثار نفیس را بهتر عرضه کنیم. 
دبیرکل مجمع هنرمندان به جلسه اخیر خود با رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر حمایت بیشتر از صنایع دستی اشاره کرد و افزود: در این نشست در خصوص بیمه هنرمندان، مالیات بر ارزش افزوده در فرش دستبافت و صنایع دستی صحبت شد که قول مساعدی در این زمینه ارائه شد تا هنرمندان و آثار آنها را مورد حمایت قرار دهیم. 
وی تصریح کرد: راه اندازی نمایشگاه داخلی، اعزام هنرمندان به نمایشگاه خارجی، مدرسه صنایع دستی و مراکز پردیس صنایع دستی در پایتخت را از اقدامات میراث فرهنگی استان تهران برشمرد که در روند توسعه هنرهای دستی موثر است. 

توسعه صنایع دستی به اشتغال و اقتصاد کشور کمک می کند
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: توسعه صنایع دستی یکی از عناصر تاثیر گذار دولت بوده چرا که این صنعت به اشتغال فراگیر و اقتصاد درون زای کشور کمک می کند. 
دلاور بزرگ نیا افزود: قانون برند سازی در خصوص صنایع دستی در حال شکل گیری است که این نیز می تواند در ارزش افزوده کالاهای بومی نقش بسزایی داشته باشد. 
وی ادامه داد: نخستین موزه مجازی 3 ماه آینده رونمایی خواهد شد که هنرمندان می توانند تولیدات خود در آن به فروش برسانند. 
بزرگ نیا خاطرنشان کرد: با ایجاد موزه مجازی میراث استان تهران همچنین اشیاء و آثار ارزشمند صنایع دستی در معرض دید عموم قرار می گیرد. 
140 هنرمند تهرانی در مرحله استانی چهارمین دوره 2 سالانه نشان مرغوبیت و کیفیت صنایع دستی شرکت کردند که با ارزیابی داوران آثار 40 هنرمند تهران به مرحله کشوری راه یافت که با حضور تعدادی از پیشکسوتان استان 11 هنرمند در مراسمی که در موزه فرش برگزار شد از آنان تقدیر شد. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها