افتتاح ۱۳۰ کیلومتر از کریدور‌های ۱ و ۱۰، در سال گذشته

 • شنبه 19 خرداد 1397 10:21
 • شناسه 28717
افتتاح ۱۳۰ کیلومتر از کریدور‌های ۱ و ۱۰، در سال گذشته

کدخدازاده گفت: در حوزه راه‌ها و بزرگراه‌های کشور سه هزار میلیارد تومان از مطالبات و بدهی‌های پیمانکاران پرداخت شده است

به گزارش سایت شبکه ایران کالا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمدرضا کدخدازاده معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور  با بیان اینکه سال گذشته بخشی از راه‌های کریدور شماره یک توسط رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: در مجموع ۱۳۰ کیلومتر آن در سال ۹۶ افتتاح شد و امسال نیز یکی از اهداف اصلی ما تکمیل تعدادی از قطعات کریدور‌های شماره یک و ۱۰ است.

 

معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌های کشور تصریح کرد: کریدور‌های شماره یک و ۱۰ به موازات مرز‌های کشور حرکت می‌کنند به طوری که کریدور شماره یک از مرز شلمچه شروع و تا بندر کنارک ادامه می‌یابد، همچنین کریدور شماره ۱۰ به موازات مرز‌های غربی قرار دارد به طوری که از مرز بازرگان آغاز و به بندر امام خمینی(ره) منتهی می‌شود.

وی افزود: کریدور شماره یک از استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان عبور می‌کند و در کریدور شماره ۱۰ نیز استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و خوزستان را در بر‌می‌گیرد.

کدخدازاده با بیان اینکه قریب به اتفاق پروژه‌های بزرگراهی و راه‌های اصلی توسط پیمانکاران ایرانی انجام می‌شود، گفت: در تمامی این پروژه‌ها از سرمایه و توان بخش خصوصی استفاده می‌کنیم.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها تأکید کرد: بیشترین بخش سرمایه‌گذاری در شرکت ساخت مربوط به پروژه‌های آزادراهی است که به صورت BOT انجام می‌شود.

وی گفت: در حوزه راه‌ها و بزرگراه‌های کشور سعی کرده‌ایم سه هزار میلیارد تومان از مطالبات و بدهی‌های پیمانکاران را پرداخت کنیم و با این اقدام توانسته‌ایم همچنان از توان و نماد بخش خصوصی استفاده کنیم.

 انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «حمل نقل»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها