اعتراض کمپرسی داران به تخلف پیمانکاران در تحمیل بار اضافه

 • شنبه 19 خرداد 1397 14:51
 • شناسه 28745
اعتراض کمپرسی داران به تخلف پیمانکاران در تحمیل بار اضافه

شماری از رانندگان اتحادیه صنف دارندگان ماشین های کمپرسی در تهران امروز (شنبه) نسبت به سوءاستفاده پیمانکاران در تحمیل بار اضافه و بیش از ظرفیت قانونی اعتراض و تجمع صنفی برگزار کردند.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، رانندگان نزدیک به 100 دستگاه کمپرسی درون شهری که محدوده کار آنها در شمال و شمال شرق تهران است خواستار حضور رئیس اتحادیه در محل تجمع بودند تا به خواسته های آنها رسیدگی شود.

یکی از رانندگان کمپرسی که خواست نامش اعلام نشود به خبرنگار ایرنا گفت: کمپرسی های ما ظرفیت حمل 14 تا 15 تن بار دارد، اما پیمانکاران بدون توجه به ظرفیت قانونی، بیش از 20 تا 30 تن بار زده و ما را مجبور به حمل آن می کنند.
وی گفت: حمل بار بیش از ظرفیت، علاوه بر اینکه معابر پایتخت را از بین می برد به افزایش تصادف در شهر نیز منجر می شود در حالی که رانندگان در این اقدام غیرقانونی پیمانکاران هیچ نقشی ندارند.
این راننده کمپرسی ادامه داد: از سال 1378 نرخ کرایه حمل بار ما بیشتر نشده و افزایش اخیر 20 درصدی نرخ کرایه حمل نیز فقط شامل کامیونداران برون شهری است.
 اعتراض صنفی کامیونداران در برخی شهرهای کشور که از هفته اول خردادماه آغاز شد بیشتر متوجه مواردی مانند گرانی لوازم یدکی، تعرفه کم حمل بار و کرایه‌های پایین بود که با ورود دولت و مجلس شورای اسلامی برای تامین خواسته های صنفی آنها، نتایجی مانند رشد 20 درصدی کرایه های حمل و بار، کاهش سهم بیمه رانندگان خودروهای نفتکش از هفت به چهار درصد و افزایش نظارت بر باربری ها را نیز در پی داشت.
همچنین در جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد کارگروهی با حضور نمایندگان همه انجمن‌ها، شرکت‌ها و رانندگان تشکیل شود. بررسی مدل قیمت گذاری، بیمه، تامین لوازم‌ یدکی و محصولات پرمصرف و بازبینی همه فرایندها، آیین‌نامه و پیشنهادها برعهده این کارگروه قرار دارد. رسیدگی به چارچوب های قیمت گذاری باربری، اجرای دقیق و شفاف و نظارت بر آن، یکی از موضوع های مورد توجه در این کارگروه است.

درآمدزایی پیمانکاران با تحمیل بار اضافه 
راننده دیگری نیز گفت: معمولا پیمانکاران براساس مترمکعب خاکبرداری را برعهده می گیرند، اما کرایه حمل تُناژ بیشتر نه به جیب رانندگان بلکه نصیب پیمانکاران می شود.
وی افزود: در حالی که کرایه های ما افزایش نیافته است در سال 1378 قیمت 2 حلقه لاستیک 700 هزار تومان بود اما اکنون قیمت آن به بیش از چهار میلیون تومان رسیده است.
به گفته این کامیوندار، در سال 1378 هزینه تعویض روغن و فیلتر جدید 25 هزار تومان بود اما اکنون به حدود 400 هزار تومان افزایش یافته است.
وی افزود: پیش از این با پیمانکاران توافق شده بود حمل بار به صورت سرویسی انجام شود و اتحادیه با نظارت دقیق، با پیمانکاران خاطی برخورد کند اما به دلیل نبود نظارت، مشکلات رانندگان هر روز بیشتر می شود.
یکی از این رانندگان خواستار حضور «سیدحسن هاشمی» رئیس اتحادیه صنف دارندگان ماشین های کمپرسی و ر اهسازی تهران در جمع تجمع کنندگان شد و و گفت: اتحادیه باید پیمانکاران را ملزم کند تا بار بیشتری را به کمپرسی داران تحمیل نکنند و طبق ظرفیت قانونی، بار حمل شود.
اکنون ماموران راهنمایی و رانندگی در محل حضور دارند و از رانندگان می خواهند از طریق اتحادیه، مشکلات صنفی خود را پیگیری کنند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «حمل نقل»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها