تمایل اوکراین برای استفاده از ظرفیت مسیرهای ترانزیتی ایران

 • دوشنبه 21 خرداد 1397 12:15
 • شناسه 28877
تمایل اوکراین برای استفاده از ظرفیت مسیرهای ترانزیتی ایران

معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دیدار و مذاکره با وزیر زیرساخت و حمل ونقل اوکراین گفت: وی با توجه به اهمیت ترانزیت کالا به کشورهای حاشیه خلیج فارس تمایل این کشور برای استفاده از ظرفیت مسیرهای ترانزیتی ایران را اعلام کرد.

 به گزارش ایران کالا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ،مهرداد تقی زاده با اشاره به شرکت در سلسله نشست های هفته حمل ونقل بین المللی که بنا بر دعوت رسمی وزیر زیرساخت اوکراین به عنوان میزبان این دوره برگزار شد، اظهار داشت: با حضور در نشست عالی وزرای حمل ونقل با موضوع اتصال آسیا به اروپا به عنوان نماینده وزیر راه و شهرسازی ایران حضور یافته و راهکارها و پیشنهادات وزیر راه و شهرسازی از سوی این جانب در قالب سخنرانی ارائه شده است.
وی افزود: در روز دوم جلسه اختصاصی با وزیر زیرساخت و حمل ونقل اوکراین برگزار شد و پس از بحث و گفتگو درباره موضوعات حمل ونقلی دو کشور، طرف اوکراینی علاقه مندی خود برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و پیگیری مسائل مربوط به ترابری در کمیته ویژه را مطرح کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مقرر شد موضوعات فی مابین مرتبط با حمل ونقل بررسی و سپس بسته همکاری های حمل ونقلی در زمینه های جاده ای، ریلی، هوایی، دریایی و ترانزیتی قبل از شروع کمیسیون مشترک اقتصادی آماده شود.
تقی زاده خاطرنشان کرد: در ادامه موضوعات، یکسان سازی تعرفه های حمل برای پیش ران ها در طول مسیر ترانزیتی بین ایران و اوکراین، ظرفیت ترانزیت شرق-غرب از طریق ایران و اوکراین مطرح شد.
وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در حوزه حمل ونقل ریلی در چارچوب همکاری های پروتکل جنوب-غرب گفت: از طرف ما حذف عوارض متقابل یا وضع تعرفه یکسان برای بهبود ترانزیت به منظور کاهش هزینه های حمل ونقل مطرح و مورد پذیرش طرف مقابل قرار گرفت.
تقی زاده افزود: در ادامه طرف اوکراینی پیشنهاد برقراری پرواز مستقیم بین شهرهای مختلف ایران و اوکراین را مطرح کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکرات انجام شده در زمینه حمل ونقل دریایی نیز اظهار کرد: موضوعاتی همچون قابلیت سرمایه گذاری از سوی ایرانیان در طرح های توسعه بنادر اوکراین به ویژه خرسون، همکاری های مشترک برای حمل محمولات نفتی، آمادگی تشکیل اپراتورهای مشترک برای تبادل اطلاعات حمل ونقلی و امکان فعالیت فورواردرها ایرانی برای انجام خدمات ترانزیتی با توجه به کاهش ۵۰ درصدی تعرفه های بندری اوکراین مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در پایان از وزیر زیرساخت اوکراین برای شرکت در اجلاس وزرای کریدور شمال-جنوب در تهران دعوت شد.
انتهای پیام /

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «حمل نقل»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها