عملیات اطفا حریق نفتکش ایرانی در چین هنوز شروع نشده است

  • دوشنبه 18 دی 1396 19:17
  • شناسه 13737
عملیات اطفا حریق نفتکش ایرانی در چین هنوز شروع نشده است

سرکنسول ایران در شانگهای با تشریح آخرین وضعیت نفتکش آتش گرفته ایرانی در دریای چین گفت: هنوز عملیات اطفا حریق این نفتکش، به دلیل گسترش شعاع آتش شروع نشده است.

تازه ترین خبر از نفتکش ایرانی آتش گرفته در چین : عملیات اطفا حریق نفتکش ایرانی در چین هنوز شروع نشده است

به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از ایرنا ، سرکنسول ایران در شانگهای با تشریح آخرین وضعیت نفتکش آتش گرفته ایرانی در دریای چین گفت: هنوز عملیات اطفا حریق این نفتکش، به دلیل گسترش شعاع آتش شروع نشده است.

علیرضا آیروش افزود: چند آتش خوار بزرگ چینی دورتادور نفتکش ایرانی را محاصره کرده‌اند و در حال تلاش برای خاموش کردن آتش هستند اما به دلیل اینکه شعاع آتش گسترش یافته است این آتش خوارها نمی توانند برای مهار و خاموش کردن آتش، به کشتی نزدیک شوند.
او با بیان اینکه از مقدار آتش کم شده و آتش به سمت جلوی کشتی حرکت کرده است گفت: یک پیکر در حالی که لباس ضد حریق به تن دارد در سه مایلی نفتکش پیدا شده است که این نشان می دهد احتمالا خدمه نفتکش فرصت کافی برای پوشیدن لباس های ایمنی داشته‌اند.
به گفته وی پیکر این فرد جهت شناسایی در حال انتقال به شانگهای است تا ببینند این پیکر متعلق به نفتکش سانچی هست یا نیست.
وی با بیان اینکه تجسس برای یافتن دیگر افراد ادامه دارد گفت: 2 کشتی از مجموعه شرکت ملی نفتکش و یک کشتی از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در کنار نیروهای پرشمار چینی در منطقه حضور یافته و در کنار بقیه کشتی های حاضر، در جست‌وجوی منطقه به منطقه فعال هستند.
ساعت 19:50 جمعه شب به وقت چین یک کشتی فله بر هنگ کنگی به نام کریستال با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان 'جه جیانگ' چین حاوی 64 هزار تن غله که از آمریکا بارگیری شده بود به مقصد استان 'گوانگ دونگ' در جنوب چین در حرکت بود که در بین راه به یک کشتی نفتکش با نام 'سانچی' با مالکیت شرکت برایت از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.
این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در کشتی نفت کش گردیده و از 32 سرنشین آن شامل 30 ایرانی و 2 بنگلادشی خبری نیست.
کشتی تا این لحظه کماکان در حال سوختن و با شیب ملایم در حال غرق شدن است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها