ارتقاء زیر ساختها و امکانات بنادر تجاری کوچک با استفاده از منابع داخلی

 • سه شنبه 22 اسفند 1396 20:23
 • شناسه 15829
ارتقاء زیر ساختها و امکانات بنادر تجاری کوچک با استفاده از منابع داخلی

محمد راستاد مدیر عامل سازمان بنادر و کشتیرانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه ایران کالا گفت: ما بخش زیادی از زیر ساختها و امکانات بنادر تجاری کوچک را با استفاده از منابع داخلی خودمان ارتقاء دادیم و متعاقبا بخشی دیگر را از جمله بندر آستارا، بندر فریدونکنار و گناوه را در قالب سرمایه گذاریهای تکمیلی به بخش خصوصی واگذار کردیم.

مدیر عامل سازمان بنادر و کشتیرانی در نشست تشریح فعالیت‌های سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۶ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه ایران کالا گفت:"ما بخش زیادی از زیر ساختها و امکانات بنادر تجاری کوچک را با استفاده از منابع داخلی خودمان ارتقاء دادیم و متعاقبا بخشی دیگر را از جمله بندر آستارا، بندر فریدونکنار و گناوه را در قالب سرمایه گذاریهای تکمیلی به بخش خصوصی واگذار کردیم." 
محمد راستاد افزود: " انتظار داریم با ارزیابی از مکانیزمهای واگذاری که تاکنون داشتیم بتوانیم یک مدل ارتقا یافته ایی از واگذاری بنادر کوچک به بخش خصوصی را تعریف کرده و انشاا.. امیدواریم در آینده شاهد این باشیم که این بنادر با حضور کامل بخش خصوصی و بهره برداری از آنها توسط بخش خصوصی و سرمایه گذاریهای تکمیلی در ترابری دریایی کشور داشته باشیم."

وی افزود ، یکی از این اقدامات، طراحی نرم‌افزار پایش عمق آب است که برای تصمیم‌گیری در خصوص میزان عمق حوضچه اسکله برای پهلوگیری شناورها و تصمیم‌سازی برای مدیران بنادر طراحی شده است.

راستاد  گفت : قیمت نمونه مشابه خارجی این نرم‌افزار پنج میلیارد تومان بود که ما با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی این نرم افزار را با قیمت ۷۰۰ میلیون تومان طراحی و نصب کردیم که به عنوان پایلوت در بندر بوشهر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار کمک می‌کند تا جزر و مدسنجی و میزان عمق حوضچه و کانال ورودی حوضچه به اسکله تا ۷۲ ساعت آینده را پیش‌بینی کند.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها