قیچی و برش آقای هاکوپیان برای تیم ملی فوتبال

 • پنجشنبه 03 خرداد 1397 18:11
 • شناسه 28305
قیچی و برش آقای هاکوپیان برای تیم ملی فوتبال

فدراسیون فوتبال ایران آنقدر درگیر داستان های تمام نشدنی مربوط به کیت های آدیداس بوده است که ماجرای اندازه زدن لباس های ستاره های تیم ملی در اردوهای قبلی هرگز به چشم نیامده اما در مراسم رونمایی از لباس های رسمی ملی پوشان خبرنگاران ورزشی برای اولین بار با چهره ای آشنا شدند که نامش یادآور پوشاک رسمی است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از وبسایت"ورزش سه"، هاکوپیان یک نام بزرگ در صنعت پوشاک ایران است. نامی که آشنایی ما با آن به دهه های قبل باز می گردد. زمانی که کارت های پستال تبریک تولد این شرکت در روزهایی که ارتباط به سهولت امروز نبود روی میزهای دکوری خودنمایی می کرد. سومبات هاکوپیان موسس این کمپانی یک ارمنی خوش پوش و خوش صحبت است که در یک ساعت مصاحبه لحظه ای از گفتگو با او سیر نمی شوید.

 

با او از بازی های آسیایی 1974 تهران تا جام جهانی 2018 روسیه صحبت کردیم. جایی که قرار است ملی پوشان ایران با تن پوش ایرانی خوش تیپ تر و جذاب تر از همیشه به نظر بیایند حتی اگر مثل همه تیم های ملی جهان در ست رسمی، یک کراوات یک غایب بزرگ باشد. در این گفتگو برای اولین بار و به صورت اختصاصی به رونمایی کت و شلوار رسمی تیم ملی و طرح کمپانی هاکوپیان برای تیم ملی خواهیم پرداخت.


*  ظاهرا طراحی و تهیه لباس رسمی تیم ملی فوتبال ایران و لباس ارکسترهای سمفونیک نخستین تجربه هاکوپیان نیست؟


   ما در دهه 50 که ارکستر سمفونیک تهران به رهبری فرهاد مشکات کار می کرد لباس ارکستر سمفونیک را دوختیم. در بازی های آسیایی 1974 نیز تهیه لباس میهمان دارهای مراسم بر عهده ما بود و موارد دیگری که ذکر همه آنها ممکن نیست.بنابراین ورود ما به ورزش و موسیقی امر جدیدی نیست و به حدود چهل سال پیش بازمی گردد.


 واقعیت این است که ورود ما به این موضوعات براساس فلسفه فکری مان در هاکوپیان است.ما معتقدیم که زندگی ارزشمند است. و به همین دلیل به شادابی و زیبایی انسانها  اهمیت می دهیم. .می دانیم که چه چیزهایی در زندگی می تواند شادی و زیبایی را نمایان کند مثل موسیقی که شادی و آگاهی  و یا ورزش که سلامتی و هیجان را در جامعه به وجود می آورد.


  در این دور هم البته قصدمان تجاری و تبلیغاتی نبوده و نیست و تا این لحظه هم کار تبلیغاتی در این زمینه نکردیم. درصورتی که همه امکاناتش را داشتیم اما قصدمان این نبوده است. از همه مهمتر اینکه به شکل کوتاه مدت ورود نکردیم. ما قرارداد چهارساله با فدراسیون فوتبال داریم و  اینطور نیست که الان به خاطر این که  جو جام جهانی است این کار را کرده باشیم. درواقع سوار موج جام جهانی نشدیم بلکه در چهارسال آینده تمام تیم های ملی فوتبال اعم از فوتسال و ساحلی و.. را در جوانان و امید  و حتی بانوان ، تحت پوشش گرفته ایم. برای ما سربلندی ایران و ایرانی همیشه بسیار با اهمیت بوده و هست و به همین جهت پوشش سفیران کشورمان در صحنه های داخلی و جهانی نیز برایمان بسیار مهم است.  

 


*  از کی کارتان را به عنوان یک برند آغاز کرده اید؟


  می توانم بگویم در این کار متولد شده ام . شرکت هاکوپیان نزدیک به نیم قرن سابقه دارد. اما من اولین نفر در خانواده بودم که این کار را انجام دادم . البته عموی من خیلی ابتدایی در تبریز  کار کرده بود اما به  شکل امروزی من اولین نفر بودم و بنیانگذار این برند هستم . این حرفه را پیش  شخصی به نام هنریک یغیازاریان در تبریز شروع کردم. ایشان حرفه اش را از پدرش که از روسیه آمده بود یادگرفته و  آدمی علمی بود. او  برای تکمیل کارش به تهران آمد و شاگرد خیاطی به نام واسوف که از روسیه آمده بود شد و در سن 93 سالگی فوت کرد. خود من هم بعد از آنکه  مدتی در تهران کار کردم برای آموزش طراحی به آلمان رفته و آنجا مدرک طراحی و دوخت را از آکادمی مولر آلمان گرفتم و تا امروز هم در خدمت شما هستم. در تمام این سال ها روزهای سختی را گذراندیم .اما مایوس نشدیم و استوار و بی وقفه به کارمان ادامه دادیم.


*  خاطرم هست که شما برای مشتریانتان کارت تبریک تولد می فرستادید آن هم در دوره ای که ارتباط ها و موضوع احترام به مشتری مثل حالا نبود.


  حقیقت این است که موضوع مال کمی قبل از تولد شماست .ما از   سال 1352 برای مشتری ها کارت تبریک می فرستیم و این  چیزی است که در سازمان ما ریشه دارد.

 

*  در روز رونمایی از لباس ها این نگرانی وجود داشت که ماجرا مثل  المپیک قبلی بحث رژه و لباس کاروان به یک جنجال عمومی تبدیل نشود .


  در پاسخ به این سئوال شما بگویم که  یکی از سوال هایی که بعد از رونمایی از لباس ها شد این بود که چرا این کت و شلوارها برتن بازیکنان تیم رونمایی نشد  پاسخ ساده است چون  بازیکنان تیم ملی در روز رونمایی تعدادی درایران نبودند و بقیه بازیکنان در اردو و تحت تمرینات سنگین قرار داشتند و این کار به شکل نمادین اتفاق افتاد.من  همان روز با خبرنگارها صحبت کردم و گفتم شما آیینه جامعه هستید اما باید هرروز این آیینه را تمیز کنید تا تصویر درستی از واقعیت های جامعه روی آن شکل بگیرد.. من لباس های تولید شده برای المپیک قبلی را دیدم اما چون آدم خوش بینی هستم معتقدم که هرکسی ممکن است اشتباه بکند. در این مورد هم شاید یک اشتباه رخ داده است. نباید درباره افراد سریع قضاوت کرد. خواهش من این است اگرمشکلی مثل لباس های دوره قبل المپیک رخ داد آن را به حساب اشتباهاتی بگذارند که رخ می دهد.

 


*  ویژگی های لباس رسمی تیم ملی در جام جهانی چیست ؟


  کت و شلوار و پیراهن تیم ملی یک لباس رسمی است و بیشتر فرم و استایلش مهم است و طراحی به روز و منحصر به تیم ملی دارد. از شصت و هفت نوع متریال در آن استفاده شده است و بیش از دویست ماشین و فرایند در تولید آن به کار گرفته شده است. پارچه ها از الیاف طبیعی هستند تا بازیکنان در زمان پوشیدن آن احساس خوبی از زیبایی سبکی  و سلامتی را با هم تجربه کنند. کت و شلوارهای تیم ملی  یک به یک  اندازه گیری شده و بر اساس مشخصات بازیکنان دوخته شده است. این لباس ها بعد از دوخته شدن  دوباره پرو خواهد شد بسیاری از بخش های لباس به شکل هنری دست دوزی شده است. .اسامی بازیکنان و مشخصاتی مانند اینکه لباس در چه مراسمی پوشیده می شود داخل کت‌ها و پیراهن‌ها دوخته شده است. برای زیبایی و جلوه باشکوه تر لباس‌ها از «پوشت» هایی استفاده کردیم که رنگ پرچم ایران است .


*  آیا اقای کی روش در انتخاب رنگ کت و شلوار حضور داشت ؟


  بله، کاملا.


*   لباس رسمی تیم ملی در جام جهانی چه رنگی است؟


  کت و شلوار بازیکنان تیم ملی سرمه ای و کت و شلوار کادرفنی نیز همین رنگ اما تیره تر است. پیراهن ها نیز سفید و آبی هستند و قرار است پیراهن های آبی برای مراسم خاصی استفاده شود که آقای کی روش در نظر دارند و پیراهن های سفید در مراسم رسمی مورد استفاده قرار می گیرند. خوشبختانه بازیکنان تیم ملی همه خوش تیپ هستند و مطمئن هستم با این لباس ها تصاویر زیبایی از آن ها در جام جهانی خلق خواهد شد.

 


*  اما کلا در این سالها لباس های خوبی بر تن ورزشکاران ما پرو نشده ...


  تمایلی ندارم در مورد لباس های رسمی اظهار نظر کنم اما  به مسئولان فدراسیون فوتبال گفتم فارغ از موضوع برندهای ورزشی جهانی و درآمدهای ناشی از قرارداد با آنها تولید پیراهن و گرمکن ورزشی تیم ملی هم کار دشواری نیست که ما در ایران نتوانیم انجامش بدهیم و پیشنهاد دادم بعد از جام جهانی یک تیم تشکیل شود ،هزینه کنیم  و کار تحقیقاتی انجام بدهیم.  در ایران خیلی‌ها لباس ورزشی تولید می‌کنند، می توانیم همه باهم لباس ها را  آنالیز ، موادش را تهیه کرده و آن را تولید کنیم. کار پیچیده ای نیست. ما تا الان نخواسته ایم اما  من قول می دهم تا چهارسال َآینده می توانیم نه تنها برای خودمان  بلکه برای کشورهای منطقه هم تولید کنیم. مثل ساختمانی که آقای کی روش برای فوتبال ایران  ساخته است و  فوتبالیست های دیگر کشورها هم می توانند در آن کار بدنسازی کنند. کی روش می گفت این ساختمان ده ها سال برای کشور شما کار می کند. کار تولید لباس های تیم ملی را در کشور محقق خواهد شد.


*  کار با آقای کی روش چطور بود؟


  ایشان حرفه ای و خوش سلیقه و بسیار محترم هستند. بعد از این که آقای تاج در جلسه ای که با ایشان داشتیم با طرح ما موافقت کردند دو هفته در انتظار آقای کی روش ماندیم و در نهایت ایشان رنگ و پارچه انتخابی اولیه را تغییر داده اند. آقای کی روش یکی از کاتالوگ‌های ما را دیده بودند و در بازگشت به ایران روی یک طرح انگشت گذاشته و گفتند که آن را می خواهند که انصافا زیباتر از طرح قبلی بود. وقتی لباس مدنظر ایشان آماده شدو بچه ها آنرا پوشیدند گفت:« حالا می توانیم با ایتالیا مسابقه بدهیم.»

 

*  لباس ها کی آماده می شود؟


  درحال حاضربیش از هفتاد درصد کار تولید کت و شلوارها انجام شده است هرچند در بخش بازیکنان به دلیل حضور لژیونرها در خارج از ایران هنوز نتوانستیم سایز همه بازیکنان را داشته باشیم. گرچه کار دشواری است اما قرار است تیم سایزگیری ما به اردوها بروند و کار اندازه گیری را تمام کنند حتی برای بازی با ترکیه در استانبول نیز این کار انجام خواهد شد.


*  ارزش این قرارداد چقدر است ؟


  اگر برای جامعه ابهامی وجود دارد باید بگویم که هیچ عدد ریالی میان فدراسیون و هاکوپیان نبوده است. تنها چیزی که اهمیت داشته اینکه می توان در جامعه ای که امید کمرنگ شده است و حاشیه ها زیاد است این شادی به وجود بیاید که برای زندگی  حرکت شود. این  یک کار ملی است. ما هرگز به زبان نیاورده ایم اما عملکرد شرکت هاکوپیان در نیم قرن گذشته نشان می دهد که در تمام کارها اول منافع ملی و بعد منافع شرکت را در نظر گرفته ایم. هرگز جایی که منافع ملی در آن نباشد ورود نمی کنیم و آن را خط قرمز خودمان می دانیم.


*  سرمربی تیم ملی ایران کار شما را پسندیده است ؟


  ما وقتی برای تولید کت و شلوار تیم ملی اولین بار یک نمونه را به آقای کی روش دادیم ایشان  گفت حالا می توانیم با ایتالیا رقابت کنیم. این حسی بود که ایشان گرفته بود.


*  این که ارامنه ایران در تجدد و فعالیت های مدرن در ایران نقش مهمی داشته اند چقدر به کار شما ربط پیدا می کند.


   همانطور که گفتید ارامنه ساکن ایران درپیدایش  خیلی از حرفه ها در ایران  که بیشتر نشانه تجدد هستند دست داشته اند و پوشاک هم به همین شکل است .اولین خیاط لباس امروزی در ایران یک ارمنی به نام هامبارسون بوده است. او با سیستمی شبیه امروز و با برند شناخته شده فعالیتش را آغاز کرد و بسیاری از برترین خیاط های ما مثل یزدی، نراقی و دیگران ازشاگردهای او بوده اند.

 


*  شرکت شما هنوز به اکثر روزنامه ها آگهی می دهد. من این سئوال را از آنجا می پرسم که فکر می کنم شما مقید به چیزهایی هستید که شاید خیلی جدی گرفته نمی شود.


  اطلاع رسانی و رسانه ها  نقش مهمی در توسعه دارند و ما به این موضوع باور داریم.برای ما تولید و اشتغال هم مهم است.در شرکت خود ما هم بیش از هشتصد نفر کار می کنند .  برای هاکوپیان مسئولیت اجتماعی اش حائز اهمیت بوده و هست . ما   با دانشگاه ها و انجمن ها در ارتباط هستیم ودر زمینه آموزش، چاپ و نشر کتاب های تخصصی و ساخت مدرسه هم فعال هستیم. در حد توان از هنر حمایت می کنیم. چنانچه ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی را حمایت کردیم و در ورزش نیز ورود داشته و داریم و البته قصد گسترش آن را هم داریم.


*  از باشگاه آرارات و تیم فوتبالش خبر دارید؟


  بله . گذشته ی این باشگاه در تاریخ ورزش ما مشخص است و در حال حاضر با تغییر مدیریت، تیم های ورزشی آن در حال رشد می باشند.


*  در پایان نکته ای  مانده است که بخواهید مطرح کنید؟


   ما با وجود همه دشواری ها کوشیدیم به سهم خود برای پیروزی سفیران ایران درجام جهانی نقش داشته باشیم. از حامی فرهنگی فدراسیون یعنی بنیاد رودکی و ارکستر های سمفونیک و ملی هم برای حضور  و اجرای سرود تیم ملی در جام جهانی حمایت کردیم تا پیام هنر و صلح ایران به گوش همه برسد . برای تیم ملی در جام جهانی آرزوی بهترین ها را دارم و باور دارم تیم ایران با هر نتیجه ای  که از جام جهانی بازگردد در قلب هشتاد میلیون ایرانی جا دارند.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها

 • کل مازندران درگیر خشکسالی است

  کل مازندران درگیر خشکسالی است

  مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: از ابتدای مهر سال گذشته تا پایان اردیبهشت ماه 1397 ، کل مساحت استان متاثر از انواع خشکسالی بوده است.

 • پرطرفدارترین عینک‌های آفتابی در ایران

  پرطرفدارترین عینک‌های آفتابی در ایران

  در دو ماهه نخست سال جاری ۴۰۰ هزار دلار عینک آفتابی به ایران وارد شده است که در این بین عینک‌های آفتابی ایتالیایی بیشترین طرفدار را در میان ایرانی‌ها دارند.

 • ایران رتبه دوم جهانی در ارائه مقاله علمی دارد

  ایران رتبه دوم جهانی در ارائه مقاله علمی دارد

  معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه محققان ایرانی سالانه بیش از 48 هزار مقاله در موسسه های معتبر بین المللی به ثبت می رسانند، گفت: کشورمان به لحاظ ارائه مقاله علمی رتبه دوم را درجهان دارد.

 • 2600میلیارد تومان برای تکمیل آزاده راه جنوب تهران تخصیص یافت

  2600میلیارد تومان برای تکمیل آزاده راه جنوب تهران تخصیص یافت

  وزیر راه و شهرسازی گفت: میزان سرمایه گذاری برای تکمیل آزاده راه 158 کیلومتری کنارگذر جنوب تهران، اکنون به 2600 میلیارد تومان افزایش یافته است.

 • بخش خصوصی؛ زمینه ساز حمایت از کالای ایرانی

  بخش خصوصی؛ زمینه ساز حمایت از کالای ایرانی

  اصناف به عنوان بزرگترین نهاد غیردولتی متولی بخش خصوصی در کشور، نقشی تعیین‌کننده ای در حمایت از کالای ایرانی بر عهده دارند. از این رو باید جایگاه واقعی اصناف را شناخت و ارزش های معنوی، اجتماعی و اقتصادی تلاشگران عرصه شکوفایی اقتصادی کشور را ارج نهاد.

 • باغ‎ویلا جای مسکن مهر را می‎گیرد

  باغ‎ویلا جای مسکن مهر را می‎گیرد

  ساخت باغ‎ویلا به‌جای مسکن مهر در برخی استانها کلید خورد.

 • تعیین تکلیف سپرده گذاران ثامن‌الحجج تا سقف ۳ میلیارد ریال

  تعیین تکلیف سپرده گذاران ثامن‌الحجج تا سقف ۳ میلیارد ریال

  بانک پارسیان در اطلاعیه‌ای چگونگی تعیین تکلیف سپرده‌های ثامن الحجج تا سقف ۳ میلیارد ریال را به منظور بازپرداخت سپرده‌های این تعاونی اعلام کرد.

 • 9 متهم پرونده موسسه های مالی در بازداشت هستند

  9 متهم پرونده موسسه های مالی در بازداشت هستند

  دادستان تهران گفت: پرونده موسسه های مالی در مرحله تحقیقات قرار دارد و 9 متهم این پرونده در بازداشت هستند.

 • افزایش قیمت به بهانه تغییر نرخ ارز ممنوع

  افزایش قیمت به بهانه تغییر نرخ ارز ممنوع

  دو دستگاه دولتی در اطلاعیه‌ای با الزامی کردن ثبت قیمت کالاهاوخدمات بهره‌مند ازنرخ ارز رسمی در سامانه«اطلاع رسانی قیمت کالاوخدمات»هرگونه افزایش قیمت به بهانه تغییرنرخ ارز را ممنوع کردند.

 • محدودیت‌های جدید در پرداخت وام مسکن

  محدودیت‌های جدید در پرداخت وام مسکن

  مدیرعامل بانک مسکن از شرایط جدید پرداخت تسهیلات مسکن خبر داد و گفت: از این به بعد به واحدها مشروط بر رعایت الگوی مصرف یعنی با مساحت کمتر از ۱۰۰ متر مربع تسهیلات پرداخت می‌کنیم؛ ضمن اینکه تسهیلات صرفا به مناطقی داده می شود که تقاضا وجود دارد.

 • ایران از واردات گندم بی نیاز شد

  ایران از واردات گندم بی نیاز شد

  معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال بیش از 10 میلیون و 200 هزار تن گندم از اراضی زیر کشت برداشت می شود گفت: با این میزان برداشت، نیازی به واردات گندم نخواهیم داشت.

 • ثبت قیمت کالا‌های بهره‌مند از ارز رسمی الزامی شد

  ثبت قیمت کالا‌های بهره‌مند از ارز رسمی الزامی شد

  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کرد: ثبت قیمت کالا‌ها و خدمات بهره‌مند از نرخ ارز رسمی در سامانه ۱۲۴ این سازمان الزامی است.

 • الگوی نوین مشاغل خانگی در هشت استان در حال اجراست

  الگوی نوین مشاغل خانگی در هشت استان در حال اجراست

  معاون جهاد دانشگاهی کشور گفت: الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در حال حاضر بصورت پایلوت در هشت استان کشور در حال انجام است.

 • توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای آغازین تابستان

  توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای آغازین تابستان

  انجام عملیات آبیاری در ساعات اولیه صبح و یا اواخر روز با توجه به افزایش دما، رنگ آمیزی کندوها برای کاهش اثر گرمای هوا به رنگ‌های سفید یا زرد و تنظیم دما و بهبود شرایط تهویه در مرغداری‌ها و گاوداری‌ها از جمله توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای پنجشنبه تا سه‌شنبه (31 خرداد تا 5 تیرماه) است.

 • متقاضیان اشتغال روستایی چقدر وام گرفتند؟

  متقاضیان اشتغال روستایی چقدر وام گرفتند؟

  فعالیت ۱۵۵ تعاونی دانش‌بنیان در ایران، پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و معافیت سهم بیمه کارفرمایان به شرط جذب فارغ التحصیلان از مهمترین عناوین اخبار حوزه کار و تعاون در هفته جاری بود.

 • پیشرفت ۴۵ درصدی آزادراه جنوب تهران با سرمایه ۲۵۰۰ میلیاردی

  پیشرفت ۴۵ درصدی آزادراه جنوب تهران با سرمایه ۲۵۰۰ میلیاردی

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران با پیشرفت ۴۵ درصدی طبق برنامه زمان بندی در حال اجراست، گفت: بر اساس قرارداد این پروژه سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.

 • صادرات غیرنفتی با ۲۱ درصد رشد به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید

  صادرات غیرنفتی با ۲۱ درصد رشد به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید

  رییس کل گمرک ایران در تشریح تازه‌ترین آمار از وضعیت تجارت خارجی کشور گفت: صادرات غیرنفتی کشور با افزایش قابل توجهی به ۱۱ میلیارد و ۲۴۲ میلیون دلار رسیده است.

 • جلوی قاچاق پوشاک به کشور گرفته شود

  جلوی قاچاق پوشاک به کشور گرفته شود

  رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قاچاق پوشاک، تولید کنندگان داخلی را متضرر کرده و ضروری است تا اقدام اساسی برای جلوگیری از ورود غیر قانونی پوشاک به کشور صورت گیرد.

 • احتکار خودرو غیرقابل تصور است

  احتکار خودرو غیرقابل تصور است

  ‌معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: احتکار خودرویی که برخی‌ها صحبت آن را به میان آوردند غیرقابل تصور است چرا که محصول تولید شده نمی‌تواند در انبار و یا سوله‌ای نگهداری شود.

 • پوشش بیمه روستایی و عشایری دو برابر شده است

  پوشش بیمه روستایی و عشایری دو برابر شده است

  مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، افراد زیر پوشش این صندوق را یک میلیون و 600 هزار خانوار اعلام کرد و گفت: در دولت دوازدهم میزان افراد بیمه روستایی و عشایری دو برابر شد.

 • صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 31 خردادماه

  صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 31 خردادماه

  صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی امروز پنجشنبه 31 خرداد97به بیان مسائلی همچون استیضاح تیم اقتصادی دولت کلید خورد، برخورد قاطعانه برای واردات غیر ضروری، در نشست اوپک توافقی در کار نخواهد بود، نوسان های ارزی تاثیری در رشد صنایع دستی ندارد، فعالیت های رانتی بستر زندگی اشرافی، اقتصاد بالنده نیازمند حمایت بخش مالی، می پردازد.

 • وادرات 400هزار دلاری عینک آفتابی به کشور

  وادرات 400هزار دلاری عینک آفتابی به کشور

  در دو ماهه نخست سال جاری ۴۰۰ هزار دلار عینک آفتابی به ایران وارد شده است که در این بین عینک‌های آفتابی ایتالیایی بیشترین طرفدار را در میان ایرانی‌ها دارند.

 • تلفات برق در چهار سال آینده ٩ درصد کاهش می‌یابد

  تلفات برق در چهار سال آینده ٩ درصد کاهش می‌یابد

  معاون وزیر نیرو در أمور برق و انرژی گفت:با برنامه ریزی های و تلاش‌های انجام شده تا کنون تلفات برق از 15 درصد به 9/10 درصد رسیده است و در ادامه روند کنونی در چهار سال آینده تصمیم بر آنست که این مقدار تلفات به 9 درصد کاهش یابد.

 • جزئیات سرانه بیمه کارکنان دولت در بیمه سلامت اعلام شد

  جزئیات سرانه بیمه کارکنان دولت در بیمه سلامت اعلام شد

  سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: سرانه بیمه‌ای بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت بابت بیمه شده اصلی و «تبعی ۱» معادل دو درصد از حقوق ماهیانه آنان است که مشمول کسور بازنشستگی نیز می‌شود.

 • صندوق تخصصی نهال و اندام تکثیری راه اندازی شد

  صندوق تخصصی نهال و اندام تکثیری راه اندازی شد

  صندوق تخصصی نهال و اندام تکثیری با سرمایه اولیه یک میلیارد و ۶۴ ریال میلیون تومان راه اندازی شد.

 • صادرات "تراورس" ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس

  صادرات "تراورس" ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس

  مدیر یک شرکت داخلی از صادرات تراورس ایرانی به کشورهای جنوبی حاشیه خلیج‌فارس خبر داد و گفت: در این راستا طی یکسال اخیر مذاکرات متعددی را با عمانی‌ها انجام داده‌ایم اما به دلیل دیپلماسی موجود مقداری این برنامه با کندی پیش می‌رود.

 • دستگاه های اجرایی باید به دولت الکترونیک بپیوندند

  دستگاه های اجرایی باید به دولت الکترونیک بپیوندند

  رئیس دفتر رئیس جمهوری بر آماده بودن زیرساخت های دولت الکترونیک و همراه تاکید کرد و پیوستن هرچه زودتر دستگاه های اجرایی برای ارائه بهتر خدمات به شهروندان را خواستار شد.

 • سیف:بانک مشترک ایرانی – سوری تاسیس شود

  سیف:بانک مشترک ایرانی – سوری تاسیس شود

  رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه ضمن استقبال از گسترش روابط بانکی دو کشور، پیشنهاد کرد با همکاری دو طرف بانک مشترک ایران و سوریه تشکیل شود.

 • افزایش نرخ دلار و پوند، کاهش یورو

  افزایش نرخ دلار و پوند، کاهش یورو

  بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۰ ارز از جمله دلار و پوند افزایش، نرخ ۱۵ ارز مانند یورو کاهش و نرخ ۴ ارز نیز ثابت ماند.

 • خبر دادستان تهران از پشت پرده گرانی های سکه

  خبر دادستان تهران از پشت پرده گرانی های سکه

  دادستان تهران در جریان اشاره به چند پرونده اقتصادی و موضوع گرانی ‌های اخیر به دلایل افزایش قیمت سکه هم اشاره کرد.