تحقق برخی مطالبات رانندگان از دولت و مجلس

 • شنبه 12 خرداد 1397 18:04
 • شناسه 28593
تحقق برخی مطالبات رانندگان از دولت و مجلس

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،­ از تحقق برخی مطالبات رانندگان از دولت و مجلس به ویژه ­­افزایش کرایه و رفع مشکلات بیمه درمانی خبرداد.

به گزارش شبکه ایران کالا ­ داریوش امانی تهرانی با اشاره به اینکه افزایش کرایه رانندگان پس از چند سال با توجه به گرانی قطعات خودرو مطالبه به حقی بود که تحقق یافت افزود: پس از هدفمندی یارانه ها،​ پرداخت 50 درصد حق بیمه رانندگان به تامین اجتماعی برعهده دولت بود که در برخی موارد به تعویق می افتاد که همین مساله بیمه رانندگان را با مشکل مواجه می کرد که با پیگیری های انجام شده این مساله برطرف شده است.

تحقق برخی مطالبات رانندگان از دولت و مجلس

وی افزایش ضریب حقوق رانندگان برای دوران بازنشستگی را نیز مطالبه دیگر رانندگان از دولت و مجلس دانست و گفت: کارگروه ویژه ای با حضور نمایندگان صنف در سازمان تامین اجتماعی برای رسیدگی به این مطالبه تشکیل شده است.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: سخت و زیان آور شدن شغل رانندگی،​یکسان سازی نظام رسیدگی به تخلفات رانندگان مانند دیگر صنوف،​ برخورد قاطع و شدید با گرفتن کمیسیون اضافه توسط برخی شرکتها، ​بیمه تکمیلی و​ برداشتن و یا کم شدن تعرفه واردات خودروهای سنگین بخش دیگری از مطالبات رانندگان از دولت و مجلس است که در حال حاضر در دستور کار این ارگان ها قرار گرفته است.

امانی با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه ­بررسی این مطالبات در سازمان راهداری با حضور نمایندگان این صنف،­ گفت: تحقق برخی از این مطالبات نیازمند زمان و بررسی های بیشتر است که به محض عملیاتی شدن آن، ­­رانندگان در جریان قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به حضو ر 600 هزار راننده در این ناوگان ادامه داد: در حال حاضر 300 سازمان مردم نهاد در سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در­کشور فعال هستند که همه ­مسائل مربوط به آنان­­ در حال بررسی است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها