فعالیت گروه های نظارت بهداشتی دامپزشکی تشدیدمی شود

 • چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 17:39
 • شناسه 28017
فعالیت گروه های نظارت بهداشتی دامپزشکی تشدیدمی شود

معاون پیشگیری و بهداشت سازمان دامپزشکی گفت: گروه های بازرسی دامپزشکی در استان های پرجمعیت کشور روند تولید و عرضه بهداشتی فرآورده های خام دامی را درماه مبارک رمضان با شدت بیشتری نظارت می کنند.

 به گزارش شبکه ایران کالا ، صفر علی ماکنعلی، معاون پیشگیری و بهداشت سازمان دامپزشکی گفت: گروه های بازرسی دامپزشکی در استان های پرجمعیت کشور روند تولید و عرضه بهداشتی فرآورده های خام دامی را درماه مبارک رمضان با شدت بیشتری نظارت می کنند.

صفرعلی ماکنعلی ،با اشاره به اینکه ماهانه بیش از یک میلیون رأس گوسفند و بز درکشتارگاه های کشور کشتار و عرضه می شود گفت: در ماه مبارک رمضان آمار کشتار و میزان فرآورده های خام دامی 10 تا 15درصد افزایش می یابد بنابراین برای کنترل دقیق بهداشتی گروه های بازرسی دامپزشکی در سراسرکشور بویژه استان های بزرگ و پرجمعیت افزایش می یابد.
معاون پیشگیری و بهداشت سازمان دامپزشکی گفت: دستورالعمل نظارت های بهداشتی ماه مبارک رمضان در کشتارگاه ها، مراکز بسته بندی و عرضه فرآورده های خام دامی به تمام استان های کشور ابلاغ شده است و بازرسان وادارات کل دامپزشکی براساس این برنامه و دستورالعمل نظارت های بهداشتی را انجام می دهند.
ماکنعلی گفت: جلوگیری از کشتاردام در مراکز غیرمجاز از جمله دستورالعمل های بهداشتی در ماه مبارک رمضان است.
وی گفت: هرکس و هر گروهی بخواهد ضوابط بهداشتی کشتار و عرضه دام را نادیده بگیرد با شدیدترین وجه ممکن با متخلفان برخورد می شود. 
معاون پیشگیری و بهداشت سازمان دامپزشکی گفت: گروه های سیار بازرسی و نظارت در 22 منطقه شهر تهران و تمام شهرستان های استان فعال هستند.
ماکنعلی گفت: فرآورده های خام دامی در شرایطی کاملا بهداشتی در مراکز مجاز عرضه می شوند و ازاین بابت به مصرف کنندگان اطمینان کامل می دهیم. 
وی از شهروندان خواست فرآورده های خام دامی را از مراکز مجاز خریداری و از خرید و ذبح دام در مراکزی غیراز مراکز مجاز خودداری کنند.
معاون پیشگیری و بهداشت سازمان دامپزشکی درباره بازار گوشت قرمز ، گوشت مرغ و تخم مرغ گفت: هم اکنون مازاد تولید گوشت مرغ داریم و برای تخم مرغ نیز برای صادرات در حال مذاکره هستیم.
ماکنعلی همچنین گفت:  گوشت قرمز نیز روزانه واردات انجام می شود و کمبودی در این زمینه نداریم.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دام و طیور»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها