قیمت گوشت مرغ در میدان بهمن 6400 تومان شد

 • دوشنبه 21 خرداد 1397 19:22
 • شناسه 28907
قیمت گوشت مرغ در میدان بهمن 6400 تومان شد

قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ با وجود رشد هزینه های تمام شده تولید همچون نهاده های طیور، روند کاهشی به خود گرفته است.

 به گزارش ایران کالا به نقل از ایرنا، رییس اتحادیه پرنده و ماهی تهران امروز (دوشنبه) از بازگشت تعادل به بازار مرغ و تخم مرغ خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ در محل کشتارگاه (نقدی) 6800 تومان، میدان بهمن 6400 تومان، واحدهای صنفی عمده 6950 تومان و خرده فروشی ها 7600 تومان است.
«مهدی یوسفخانی» قیمت هر شانه تخم مرغ داخلی را 16 هزار تومان اعلام کرد و افزود: اکنون هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری ها 6 هزار تا هفت هزار تومان خریداری می شود.
به گفته وی، تخم مرغ مارک دار با چهار درصد افزایش بها نسبت به قیمت های اعلامی عرضه می شود. فروشندگان مرغ نیز می توانند با توجه به فاکتور خرید رسمی و با احتساب 10 درصد سود اقدام به فروش کنند.
 اکنون در خرده فروشی ها هر عدد تخم مرغ با نرخ 600 تومان و شانه 30 تایی تخم مرغ به قیمت 17 هزار تا 17 هزارو 500 تومان به فروش می رسد.

 قیمت منطقی مرغ با توجه به هزینه های تمام شده 
در این پیوند، رییس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران گفت: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده 4500 تا 4700 تومان بود که ادامه این روند موجب ضرر صنعت طیور کشور می شود.
«محمد یوسفی» توضیح داد: با توجه به افزایش قابل توجه هزینه های تمام شده تولید از جمله نهاده های طیور، قیمت منطقی گوشت مرغ در بازار باید 10 هزار تا 12 هزار تومان باشد؛ درحالی که اکنون این محصول زیرقیمت و با ضرر تولیدکنندگان عرضه می شود.
وی قیمت کنونی جوجه یک روزه را 600 تا 800 تومان اعلام و اضافه کرد: در هفته های اخیر قیمت جوجه یک روزه با افت همراه بود اما قیمت این محصول نیز در هفته های آتی افزایش می یابد.
تا پیش از این، جوجه یک روزه با قیمت 1500 تا 2600 تومان عرضه می شد.
بر پایه برآوردهای وزارت جهادکشاورزی، قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت مرغ 70 هزار تا 75هزار ریال و تخم مرغ 45 هزار ریال است. 
پارسال نزدیک 2 میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ و 930 هزارتن تخم مرغ در کشور تولید شد.
شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در فصل پاییز سبب معدوم سازی مرغ های آلوده در واحدهای تولیدی شد و افزایش قیمت تخم مرغ و مرغ را در بازار به دنبال داشت. 
عرضه تخم مرغ وارداتی به نرخ 126 هزار ریال برای تنظیم بازار همچنان ادامه دارد.
وزارت جهادکشاورزی پیش بینی کرده بود در خردادماه با جایگزینی 70 درصد گله های مرغ تخمگذار آسیب دیده از بیماری آنفلوانزای پرندگان، شرایط تولید و قیمت تخم مرغ پایدار شود. 

انتهای پیام /

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دام و طیور»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها