بومی‌سازی نیروگاه‌های خورشیدی توسط متخصصان داخلی

  • چهارشنبه 22 آذر 1396 09:53
  • شناسه 12916
 بومی‌سازی نیروگاه‌های خورشیدی توسط متخصصان داخلی

در راستای قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک، شرکت طرح و توسعه پرتو انرژی ایرانیان اقدام به بومی‌سازی کلیه بخش‌های نیروگاه‌های خورشیدی کرده است. در این زمینه کلیه طراحی‌ها توسط تیم فنی که متشکل از نخبگان دانشگاه‌های تهران بوده، انجام می‌شود.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایسنا، بنابر اعلام شرکت طرح و توسعه پرتو انرژی ایرانیان، از دیگر اقدامات، طراحی سازه‌های نگهدارنده و همچنین مشارکت در ساخت کارخانه تولید پنل‌های خورشیدی است.

بر اساس مصوبه هیات وزیران، وزارتخانه‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی در فرصتی معین موظف شده‌اند حداقل بیست درصد از برق مورد نیاز ساختمان‌های خود را از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر تامین کنند، بنابرین باید در این راستا گام بردارند. شرکت پرتو انرژی با تجارب بسیاری در این زمینه قدم نهاده و پروژه‌هایی را در دست اجرا دارد.
همچنین جذابیت دیگر این زمینه، خرید تضمینی بیست ساله برق است که به‌عنوان سرمایه‌گذاری مطمئن محسوب می‌شود و افراد و شرکت‌ها می‌توانند در طرحی جذاب روی فضاهای بلااستفاده نظیر پشت‌بام‌ها اقدام به نصب سامانه‌های خورشیدی کنند و از مزایای اقتصادی این طرح بهره ببرند.

چند نمونه از پروژه‌های در دست اجرای تیم پرتو انرژی

در حال حاضر مزرعه خورشیدی شهرستان آباده در استان فارس به ظرفیت ۱۰ مگاوات در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در حال اجراست.

شایان ذکر است مراحل طراحی این نیروگاه کاملا بومی و داخلی بوده و توسط تیم فنی شرکت به انجام رسید.

همچنین نیروگاه های محدود به ظرفیت انشعاب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و آب و فاضلاب بوشهر و مجتمع صنایع دینه ایران در حال اجرا است که مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

انتهای پیام /

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها