رونمايي از خودروي برقي سايپا به نام ساينا EV

 • یکشنبه 17 دی 1396 16:33
 • شناسه 13692
رونمايي از خودروي برقي سايپا به نام ساينا EV

سايپا از خودروي الکتريکي ساينا که با همکاري دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي طراحي شده است، رو نمايي کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا ؛ مدير اجرايي طرح ساينا الکتريکي در حاشيه بازديد سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهور از رونمايي نخستين خودروي برقي سايپا، با بيان اينکه در جهت اجراي سياست هاي کلي سايپا، حفاظت از محيط زيست و کاهش مصرف سوخت درصدد توليد خودرويي تمام برقي برآمده ايم، گفت: ساينا برقي(EV) در 2 پلت فرم X200 و SP100 توليد مي شود که اين 2 مدل طبق سياست هاي سايپا در حال تجهيز شدن به فناوري موتور برقي است.

اين کارشناس بيان کرد، کاهش مصرف سوخت و آلايندگي علت اصلي توليد خودروهاي برقي خصوصا در کشور بوده و اين خودرو با همکاري مرکز تحقيقات سايپا و دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي طراحي و ساخته شده است.

وي با تأکيد بر اينکه قدرت موتور تمام برقي اين خودرو حدود 70 کيلووات است، افزود، ساينا بسته به نوع باطري انتخابي ازجانب مشتري امکان پيمايش از 170 کيلومتر تا 210 کيلومتر را خواهد داشت. اين خودرو قابليت شارژ سريع و شارژ عادي را دارد که ساينا حدود 40 دقيقه زمان نياز دارد تا با شارژ سريع نيروي خود را بازيابي کند، همچنين از طريق شارژ عادي اين خودرو براي دريافت نيروي کامل خود سه ساعت و 40 دقيقه زمان نياز خواهد داشت.

اين کارشناس در ادامه گفت، وزارت نيرو هم براي شارژ اين خودرو طرحي را در قالب فهام در نظر گرفته که با همکاري شهرداري در حال گذراندن مراحل اوليه خود است.

وي افزود، قيمت ساينا (EV) هنوز مشخص نشده است و عرضه آن در بازار از زماني که با حمايت هاي دولتي شروع به کار کنيم 18 ماه زمان خواهد برد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  در راس سیاست جدید ارزی دولت برای ساماندهی بازار ارز، کنترل عرضه و تقاضا و اشراف بر گردش ارزی و همچنین حذف معاملات زائد و غیرضروری قرار دارد. بانک مرکزی مدعی است که به بخش عمده‌ای از این هدف از طریق سامانه الکترونکی نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) دست یابد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها