احداث 19 تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی در گیلان

 • شنبه 23 دی 1396 17:46
 • شناسه 13877
احداث 19 تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص احداث تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی گفت: برای 19 بیمارستان استان در سال گذشته اعتبار گذاشتیم تا تصفیه خانه فاضلاب داشته باشند که تا پایان سال تعدادی از آن‌ها به بهره‌برداری می‌رسند. 

 به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از ایسنا، دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک،  رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص احداث تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی گفت: برای 19 بیمارستان استان در سال گذشته اعتبار گذاشتیم تا تصفیه خانه فاضلاب داشته باشند که تا پایان سال تعدادی از آن‌ها به بهره‌برداری می‌رسند. 

 

 

یوسف زاده چابک با اشاره به نقشه استراتژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ایجاد رضایتمندی ذینفعان و ارتقای سلامت جامعه از مهمترین اهداف نقشه استراتژی است. 
وی تصریح کرد: برنامه راهبردی دانشگاه پس از تدوین، بصورت آبشاری در همه واحدها و لایه‌های دانشگاه استقرار یافت. به همین منظور در حال حاضر،نقشه استراتژیک در سایر واحدها به ویژه معاونت‌ها تدوین و ترسیم شده است . 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان،چشم انداز 1404 دانشگاه را پیشرو بودن در دانشگاه‌های نسل سوم عنوان کرد و خاطرنشان شد: دانشگاه نسل سوم برخلاف نسل اول و دوم که فقط در زمینه آموزش و پژوهش فعالیت دارند، به بحث کارآفرینی نیز توجه دارد و در این زمینه شرکت های دانش بنیان که براساس اصول علمی پایه‌ریزی شده‌اند، نقش مهمی ایفا می کنند. 
یوسف‌زاده بحث تغذیه سالم،بهبود سبک زندگی و کاهش قند،نمک و چربی در رژیم غدایی افراد را از اهدف برنامه استراتژیک حوزه غذا و دارو عنوان کرد و افزود: در این زمینه درج نشانگرهای رنگی تغذیه در روی بسته‌بندی‌های غذایی از اقدامات مهم معانت غذا و دارو است که از سال گذشته تاکنون به اجرا در آمده است. 
وی یادآور شد: نشانگرهای تغذیه‌ای، مقدار انرژی، قند، چرب، نمک و میزان اسیدچرب موجود در محصولات غذایی را نشان می‌دهند . 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در نقشه استراتژیک حوزه آموزش نیز، آموزش پاسخگو،جامع‌نگر و کارآفرین توجه شده است.بهبود سبک زندگی سالم،رژیم غذایی مناسب،کاهش آسیب‌های اجتماعی و روانی نیز از اهداف مورد توجه در نقشه استراتژیک معاونت بهداشتی دانشگاه است. 
وی بحث ارتقای فرهنگ سازمانی،بهینه سازی و پایداری منابع را نیز از مباحث مورد توجه در معاونت‌های فرهنگی دانشجویی و توسعه مدیریت و منابع نام برد. 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تعامل با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را برای برون‌رفت دانشگاه از چالش‌های پیش‌رو بسیار موثر دانست و افزود:نقش هر نماینده مجلس شورای اسلامی که منتخب جمع کثیری از افراد جامعه است و اعتباری که به پشتوانه آرای مردم دارد برای ما به عنوان دستگاه اجرایی بسیار مهم است و در این راستا تمام سعی و تلاش ما تعامل با این عزیزان است . 
یوسف‌زاده در خصوص اجرای دستورالعمل استانداری مبنی بر بکارگیری بانوان و جوانان در مدیریت‌های دستگاه‌های اجرایی خارطرنشان کرد: از زمان قبول مسئولیت من در دانشگاه، بالغ بر 20 مدیر ارشد و میانی از بین بانوان در دانشگاه انتخاب شده است . 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با شعار و نصیحت نمی‌توان به توسعه یافتگی دست پیدا کرد، تصریح کرد: یکی دیگر از رسالت‌های اصلی اصحاب رسانه، علاوه بر اطلاع‌رسانی و پیگیری معضلات جامعه، ایجاد و تقویت روح امید در جامعه است. زیرا ناامیدی، منجر به هرج و مرج و از هم گسیختگی جامعه خواهد شد. 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  در راس سیاست جدید ارزی دولت برای ساماندهی بازار ارز، کنترل عرضه و تقاضا و اشراف بر گردش ارزی و همچنین حذف معاملات زائد و غیرضروری قرار دارد. بانک مرکزی مدعی است که به بخش عمده‌ای از این هدف از طریق سامانه الکترونکی نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) دست یابد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها